hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Twitter kullanıcılarını ikiye böldü

  Twitter kullanıcılarını ikiye böldü
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Twitter, oylama sistemine büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Şirketin CEO’su Elon Musk, sadece doğrulanmış hesapların platformdaki anketlerde oy kullanmasına izin verileceğini duyurdu. Bu büyük bir adım, işte tüm detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elon Musk, sadece doğrulanmış hesapların anketlerde oy kullanmaya uygun olacağını, değişikliğin 15 Nisan’da yürürlüğe gireceğini duyurdu. Bu hamle, platformu yapay zeka botlarıyla istila eden bir ilerlemenin ortaya çıkması nedeniyle duyuruldu. Ancak bu, bir ücret karşılığında erişilebilecek tek özellik değil.

  Tesla ve SpaceX‘in CEO’su, sadece doğrulanmış hesapların Twitter’ın Size Önerilenler listesinde yer alabileceğini söyledi. Başka bir deyişle, yalnızca doğrulama işaretleri olan kullanıcıların tweetleri Twitter Size Önerilenler sayfanıza taşınacak. Bu değişiklik, platformda bazı geri bildirimler aldı, ancak Twitter şu anda bu konuda herhangi bir soruya yanıt vermedi.

  Resmi tweetinde Elon Musk, “15 Nisan’dan itibaren, yalnızca doğrulanmış hesaplar Size Önerilenler’de yer alabilir. Gelişmiş yapay zeka bot sürüleriyle mücadele etmenin tek gerçekçi yolu budur. Aksi takdirde umutsuz bir savaşın kaybedeni oluruz. Anketlerde oy kullanmak için de doğrulama gerekecek.” dedi ve “Tahminim, bu güvenebileceğiniz tek platform olacak” diye ekledi. Bu oldukça iddialı bir söylem.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Twitter, yapay zeka botlarına karşı önlem almak için bu hamleyi yaparken, bu kararın diğer kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak ediliyor. Bu değişikliğin yaratacağı etkiler ve doğrulama işaretinin nasıl kazanılacağı hakkında daha fazla ayrıntı henüz açıklanmadı. Ancak, doğrulanmış hesapların artık platformdaki öne çıkan kişiler olacağı ve anketlere katılabileceği bir gerçek olarak kalacak. Twitter yeni anket özelliği ile tepki çekti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow