Twitter mavi tik nasıl alınır? Mavi tik başvuru formu! Twitter mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

Twitter mavi tik nasıl alınır? Mavi tik başvuru formu! Twitter mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

Twitter mavi tik nasıl alınır? Mavi tik başvuru formu! Twitter mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

İlk başlarda herkesin başvurabileceği hesap doğrulama özelliği, daha sonra Twitter tarafından kapatılmış ve hangi hesapların onaylacağına platform karar vermeye başlamıştı. Twitter mavi tik isteme özelliği hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Mikro blog platformu, mavi tik isteme özelliğini geri getirdiğini duyurdu. Bu karar sonrasında Twitter mavi tik nasıl alınır sorgulamaları hız kazandı. İşte mavi tik başvuru formuna dair detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünyanın popüler sosyal medya platformlarından Twitter, "Mavi Tik" alma özelliğini bütün kullanıcıları için açtı. Bu sayede Twitter hesabı olan herkes, mavi tik başvurusu yapabilecek. Twitter'da profilinizde mavi tikinizin olması için bazı kriterleri karşılamanız gerekiyor. Örneğin, iş ya da etkinlikler tarafından tanınan ve bilinen birisi olmanız gerekiyor. Twitter, genelde müzisyenler, politikacılar, içerik üreticileri gibi işlerinde popüler insanlara bu mavi tik veriyor. Peki, Twitter mavi tik nasıl alınır? 

Twitter mavi tik programını yaklaşık 4 yıl önce askıya almıştı. Geçtiğimiz günlerde yeniden bu programın başlayacağını duyuran Twitter, detayları paylaştı. Yeni ve güncellenmiş sistem sayesinde kullanıcılar kolaylıkla başvurularını tamamlayıp profillerinin yanına mavi tiklerini alabilecekler.

TWİTTER MAVİ TİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Daha önce mavi tik başvuru özelliği, ayrı bir form doldurularak yapılıyordu. Ancak Twitter, başvuru formunu artık hesabınıza entegre etmiş durumda. Mavi tik başvuru yapabilmek için telefon numarası ile e-posta hesabı onaylanmış ve aktif bir Twitter hesabına sahip olmanız gerekiyor. Eğer hesabınız temel yeterlilikleri karşılıyorsa, Hesap Ayarları bölümünde başvuru sekmesini görebilirsiniz. (Güncelleme kademeli olarak yayınlandığı için başvuru sekmesini henüz göremeyebilirsiniz.) Buradaki formu doldurmanız ve gerekli olan kimlik bilgilerini vererek, başvuru sürecini tamamlamanız gerekiyor.

TWİTTER MAVİ TİK BAŞVURU FORMU ADIMLARI

-The Next Web'de yer alan bilgilere göre doğrulama altı ayrı kategoride yapılacak. Twitter'dan mavi tik alabilecek kişisel ve kurumsal hesaplar ise şöyle sınıflandırılacak: resmi kurumlar, şirketler, haber kuruluşları ve gazeteciler, spor ve oyun, aktivizm ve etkisi bulunan diğer kişiler.

-Doğrulama özelliği kademeli olarak kullanıcılara sunuluyor. Bu nedenle hesabınızda doğrulama bölümünü görmeniz birkaç günü bulabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

-Twitter'dan yapılan açıklamada kategoriye göre belirli talepler olacak. Ancak herkes için geçerli temelli kuralar bulunuyor.

-Hesabınızı doğrulatmak istiyorsanız; profil fotoğrafı, profil adı, aktif bir hesap (son altı ayda en az bir kere giriş yapmış olmak), son 1 yılda devre dışı kalmamak, e-mail ve telefon numarası.

-Şirket ayrıca doğrulama yapmak isteyenlerden resmi kimlik, mail ya da resmi bir internet sitesine ihtiyaç duyacak.

-Başvuru birkaç gün boyunca incelenecek. Eğer reddedilirse 30 gün içerisinde yeniden başvurabileceksiniz. Twitter 2017'de beyaz üstünlüğünü savunan bir hesaba mavi tik verince tartışmalar yaşanmıştı.