hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Twitter reklam geliri yüzde 59 düştü

  Twitter reklam geliri yüzde 59 düştü
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Twitter çalışanlarına ve NYT tarafından görülen belgelere göre, düzenli olarak satış tahminlerinin gerisinde kalıyor ve yakında (görünüşe göre yeni CEO Linda Yaccarino’nun gelişine rağmen) bazı şeylerin değişmesi muhtemel değil.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Musk daha önce platformun 2021’deki 5,1 milyar $’a kıyasla 2023’te 3 milyar $ gelir elde etme yolunda olduğunu söylemişti. Geçen Mart ayında Twitter’ın 20 milyar $ değerinde olduğunu, bunun ardından hedeflerin 44 milyar $’ın yarısından daha azına erişildiğini duyurdu.

  Geçen hafta bir tweette Musk, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki reklamcıları şirket üzerinde “aşırı baskı” kuranları suçlayarak “reklamlarımızın yarısının” ortadan kaybolduğunu söyledi. “Twitter’ı iflas ettirmeye çalışıyorlar” diye ekledi.

  Bununla birlikte, platformun reklam satış ekibi, reklam verenlerin nefret söylemi ve pornografideki artışın yanı sıra çevrimiçi kumar ve marihuana ürünleri gibi şeylere yönelik reklam fazlalığından korkmasından endişe ediyor.

  Musk, Twitter’ı devraldığından beri, önemli satış yöneticilerini kovmak ve yasaklı kullanıcıları eski durumuna getirmek gibi eylemlerde bulundu. Bu, GM ve Volkswagen dahil olmak üzere reklam ajanslarını ve markaları reklam harcamalarını duraklatmaya sevk etti. Çalışanların NYT’ye verdiği demeçte, Apple, Amazon ve Disney gibi diğer reklamverenlerin reklamlara geçen yıla göre daha az harcama yaptıkları bildirildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow