Ubisoft stüdyosunda şok ayrılık

Ubisoft stüdyosunda şok ayrılık

Ubisoft stüdyosunda şok ayrılık

Ubisoft’un önemli isimlerinden biri olan Ashraf Ismail resmen kovuldu. İşte Ubisoft stüdyosundaki depremin perde arkası.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ubisoft’un önde gelen oyunlarından AC Black Flag, Origins ve Valhalla’nın ardındaki isimlerden biri olan Ashraf Ismail görevinden kovuldu.

Geçtiğimiz günlerde İsmail’in kadın hayranlarıyla, Ubisoft’taki kariyerini kullanarak cinsel ilişki yaşadığı ortaya çıkmıştı. Üstelik İsmail’in hayranlarıyla ilişkisinde evli olduğunu sakladığı da iddia edilmişti.

Bu söylentilerin ortaya çıkmasının ardından Ubisofot’un yöneticileri tecrübeli isim hakkında bir soruşturma başlatma kararı almıştı.

Bu soruşturma çerçevesinde görevinden alınan İsmail, stüdyo içerisindeki çalışmalarını sürdürüyordu. Ubisoft’un önde gelenleri, yapılan soruşturmanın ardından İsmail’in şirketten kovulmasına karar verdi.

Yapılan açıklamada soruşturmanın gizli olduğu ve elde edilen belgelerin kamuoyu ile paylaşılmayacağı belirtildi. Sonuç olarak Ashraf Ismail, yüz kızartıcı suçtan ötürü görevinden kovulmuş oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ubisoft tarafından alınan bu kararın doğru olduğu söylenebilir. Açıkçası oyun yapımcısının hayranlarıyla cinsel ilişki yaşaması pek de sık karşılaştığımız bir durum değil.

Genel itibariyle dizi oyuncularının, film yıldızlarının ve müzik dünyasının star isimlerinin bu tarz skandallarla anılmasına alışığız. Lakin bu seferki bir oyun yapımcısı olunca, insan garip karşılıyor.

İsmail’in ayrılığının ardından Assassins Creed Valhalla projesinde bir gecikme olup olmayacağı şimdilik belli değil. Lakin oyunda onlarca belki de yüzlerce çalışan var. Dolayısıyla bir kişi yüzünden milyon dolarlık projede bir aksama olmayacaktır.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber