hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ubisoft'un skandallar ile başı dertte

  Ubisoftun skandallar ile başı dertte
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Fransa Oyun Çalışanları Birliği tarafından Ubisoft taciz skandallı hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Cinsel taciz suçlaması ile ilgili tüm şirketin suçlu olduğu söylendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ubisoft yaklaşık olarak 1 yıldır herhangi bir açıklama yapmamıştı. Olay yavaş yavaş unutulmaya başlandı. Ancak hiç beklenmeyen bir şekilde aniden patlak verdi.

  Solidaires Informatique isimli kuruluş tarafından yeniden mahkemeye verilen Ubisoft, böylece gündeme taciz iddialarıyla tekrar geldi. Hatırlayacağınız üzere şirkette bulunan bazı yöneticilerin çalışanları taciz etmesine rağmen hiçbir ses çıkarılmadığı ifade edilmişti.

  Yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine Fransa’da bazı oyun geliştiricileri sendikaları devreye girdi. Bu sendika birçok üst düzey yetkiliyi mahkemeye verdi. En tepeden en diplere kadar neredeyse tüm yöneticiler dava süreci ile karşı karşıya kaldı.

  Normal şartlarda bu davada sadece bazı yöneticiler suçlanıyordu. Ancak yeni bir mahkeme başlatıldı ve böylece cinsel tacize müsait bir yönetim sistemi kurma suçlaması yöneltildi. Ubisoft şirketine yöneltilen bu suçlama ile birlikte yüklü miktarda tazminat alınabilir. Solidaires Informatique isimli kuruluşun avukatı Maude Beckers, mümkün olan en ağır cezayı isteyeceklerini ifade etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ubisoft ve çalışanları ile ilgili şu anda delil toplanıyor. Eğer yeterli miktarda kanıt bir araya getirilirse ciddi tazminat alınabilir. Oyun sektörünün dev isimlerinden Ubisoft ise beklenmeyen bir ceza ile karşı karşıya kalabilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow