hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ücretsiz VPN servisleri bilgilerinizi satıyor mu?

  Ücretsiz VPN servisleri bilgilerinizi satıyor mu
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Bugün gelen bilgilere göre; ücretsiz olarak sunulan VPN servisleri faliyetlerine devam etmek ve gelir elde etmek için bazı bilgilerinizi satıyor. Bilgilerinizi en çok çok satan VPN uygulamaları arasında Hotspot Shield, Hola VPN ve Betternet yer alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ücretsiz VPN servislerinin belli başlı kişisel bilgilerinizi sattığı söyleniyor. Peki, en çok bilgi satan ücretsiz VPN servisleri hangisi? İşte ücretsiz VPN servisleri hakkındaki şok iddia!

  Erişim engeli olan sitelere girmek için kullanılan, ancak asıl amacı asla bu olmayan VPN servisleri, zaman zaman kişisel verileri toplamak ile suçlanır. Daha çok ücretsiz VPN servislerinin kişisel verileri toplayıp sattığı, bu sayede faliyetlerine devam ettikleri söylenirdi. Bugün bu tartışmalara bir yenisi daha eklendi.

  Bu üç VPN uygulaması kişisel bilgilerinizi ve davranışlarınızı 3. parti firmalara bir ücret karşılığında satıyor. Her ne kadar mottoları gizililik üzerine kurulu olsa da, firmalar yaşamlarına devam edebilmek için bu yola başvuruyor.

  ücretsiz VPN

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Suyun bile ücretli olduğu bu dünyada kimsenin sizden hiçbir şey talep etmeden hizmet sunacağını beklemek yanlış olur. Eğer VPN kullanacaksanız, Hide my Ass veya Nord VPN kullanmanızı öneriyoruz.

  Aylık 30 TL ila 35 TL arsında değişen ücrete sahip olan bu VPN hizmetleri, hem bilgilerinizi 3. parti kuruluşlara satmıyor hem de daha hızlı ve güvenli bir deneyim sunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow