hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uygulamadan atma sorununa karşı yapmanız gerekenler

  Uygulamadan atma sorununa karşı yapmanız gerekenler
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Android kullanıcıları zaman zaman çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sorunlardan bir tanesi de uygulamadan atma sorunu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz gün Android işletim sistemine sahip eski akıllı telefonlarda ilginç bir sorun ortaya çıktı. Pek çok kullanıcı marka ve model fark etmeksizin aynı dertten şikayetçiydi. Uygulamalar açılmıyor, açılan uygulamalar ise kısa bir süre içerisinde siyah ekrana düşerek kapanıyordu.

  Bu sorun kısa süre içerisine çözüme kavuşturuldu. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. İşte uygulamadan atma sorunu için yapmanız gerekenler.

  Öncelikle telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olduğuna emin olmanız gerekiyor. Ardından Google Play’e girerek üst kısımdan menü çubuğunu açarak Uygulamalarım ve Oyunlarım sekmesine girmeniz gerekli.

  Açılan ekranda güncellenmesi gereken bazı uygulamalar olduğunu göreceksiniz. Dilerseniz bunların tümünü güncelleyebilirsiniz. Ya da system webview güncellemesini yaparak bu sorunu tamamen çözebilirsiniz. İşte bu kadar basit.

  Bu güncellemeyi yaptıktan sonra telefonunuzdaki uygulamadan atma sorunu da ortadan kalkacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bazı forumlarda system webview uygulamasının silinmesi ya da kaldırılmasından bahsedilmiş. Fakat bunun yerine direkt olarak güncelleme yapmanız daha kalıcı bir çözüm olacaktır. Çünkü uygulamanın kaldırılması başka sorunların ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Elbette yine de tercih sizin.

  Bu yöntem sorunu uygulamadan atma sorunu yaşayan tüm Android telefonlar için geçerlidir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow