Uygun fiyatlı yeni nesil Android telefon

Uygun fiyatlı yeni nesil Android telefon

Uygun fiyatlı yeni nesil Android telefon

GM23, giriş seviyesinde konumlandırabileceğimiz Android telefonlardan bir tanesi. Özellikle iç mekân kullanımlarında başarılı görüntüleme sunan IPS LCD ekranı ve 5000mAh piliyle dikkat çekiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

General Mobile GM23, uygun fiyatlı olarak nitelendirebileceğimiz yeni Android telefonlardan bir tanesi. Ürünün 6.52 inç değerde ekranı ve 5000mAh pil değeri var.

Telefon204 gram ağırlıkta ve 8.9mm kalınlıkta. Cihazın ön kısmında, su damlası ekran tasarımı tercih edilmiş. Arka yüzeyde de cam kaplama malzemeden yararlanılıyor. Yanlardan yumuşatılmış hatları bulunan ürün, pek çok kullanıcıyı tatmin edeceğini düşündüğümüz şıklıkta.

6.25 inç IPS LCD ekran

6.52 inç değerdeki ekran, HD+ çözünürlük sunuyor ve 90Hz tazeleme değerine sahip. Bu değer, daha akıcı görüntüleme için önemli. Deneyimlerimiz itibarıyla, ekranın özellikle iç mekân kullanımlarında kaliteli görüntüleme yapabildiğini söyleyebiliriz. Dokunuşlara verilen cevaplar da genel olarak iyi.
GM23, MediaTek’in Helio G37 çipsetiyle geliyor. Helio G37 12nm üretim süreciyle hazırlanan bir çözüm ve 2.3GHz çalışma frekansına erişebilen CPU’ya sahip. Ek olarak, HyperEngine 2.0 Lite teknolojisi sayesinde de oyunlarda iyi performansın sunulması hedefleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Telefonumuz, 4GB RAM ve 128GB dahili depolama desteğiyle geliyor. RAM değerini sanal olarak 4GB RAM ile destekleyebilir ve 8GB değerini görebilirsiniz. Tabii bunun için boş disk alanından kullanılması gerekiyor. Öte yandan, microSD ile hafızayı artırma imkânınız da var.

Açıkçası 4GB RAM değerinin bir süre sonra uygulama ve oyun çalıştırma performansı tarafında ufak tefek sıkıntılar çıkarabileceğini düşünüyoruz. İşletim sistemi tarafında da Android 12 tercih edilmiş. Üründe, Call of Duty gibi popüler bir oyunu, düşük grafik ayarlarında ve akıcı detaylarla oynayabildik, aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadık.

Arka tarafta yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemi var

Ana kameramız 50MP değerde ve özellikle gün ışığında, sabit fotoğrafçılık tarafında güzel sonuçlar sunabiliyor. Ön taraftaki selfie kamera ise, 8MP değerde. Çeşitli filtreler ve bokeh seçeneğinin sunulması sevindirici.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi AC gibi kablosuz bağlantı özelliklerine sahip olan cihaz, 5000mAh pille geliyor ve bu pil, tek şarj ile gündelik kullanımda 2 günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Tabii kapasite geniş olunca, ister istemez “hızlı şarj” unsuru da geliyor akıllara. Öyle ya, böyle büyük bir pili hızlıca şarj etmek güzel olurdu. Ne var ki bu konuda iddialı bir özellik yok. Ürün, 15W şarj adaptörüyle geliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ürün, parmak izi okuyucu sensörle geliyor. Sağ yan taraftaki güç tuşu, aynı zamanda parmak izi okuyucu sensör olarak görev alıyor. Bir de, ürünün FM radyo özelliğine sahip olduğunu, beraberinde gelen kablolu kulaklıkla bu özelliği deneyimleyebileceğinizi belirtelim.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber