hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  vivo X Fold 2, AnTuTu performans testinde boy gösterdi

  vivo X Fold 2, AnTuTu performans testinde boy gösterdi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  vivo, ilk katlanabilir akıllı telefonu vivo X Fold’u geçtiğimiz yılın nisan ayında piyasaya sürmüştü. X Fold’un çıkışıyla birlikte yeni bir seri başlatan Çinli telefon üreticisi, bu serinin yeni üyelerini çok yakında kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  vivo’nun çok yakında kullanıcılarla buluşturmayı planladığı yeni katlanabilir telefonu vivo X Fold 2, son dönemde çeşitli sızıntı ve söylentilerle karşımıza çıkıyordu. vivo’nun henüz çıkış tarihini açıklamadığı X Fold 2, dün de AnTuTu performans testinde görüldü. AnTuTu veri tabanında yer alan bilgiler, hem telefonun özellikleri hem de performansı hakkında detayların netlik kazanmasını sağladı.

  AnTuTu’da da görüldüğü üzere vivo X Fold 2, daha önce de söylendiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alıyor. Ona 12 GB’lık LPDDR5X RAM eşlik ediyor. AnTuTu performans testine tabii tutulan modelin dahili depolama alanı ise 512 GB.

  Telefon, AnTuTu testinden toplamda 1.319.092 puan aldı. Telefonun GPU testinden aldığı puan 579.982, CPU testinden aldığı puan ise 288.246’ydı. Telefon hafıza testinden de 256.004 puan aldı.

  X Fold 2, 4800 mAh’lık bir bataryadan güç alacak. Bu da X Fold 2’nin batarya kapasitesi konusunda hem X Fold’dan hem de X Fold+’tan daha iyi olacağı anlamına geliyor. X Fold 2, şarj hızıyla da öncüllerinden çok daha gelişmiş olacak. Hatırlarsanız X Fold’un şarj hızı 66W, X Fold+’ın şarj hızı ise 80W’tı. X Fold 2’de bu hız 120W’a çıkıyor. Telefonda ayrıca 50W kablosuz şarj özelliği de bulunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow