vivo X Fold 2 büyük ölçüde netlik kazandı

vivo X Fold 2 büyük ölçüde netlik kazandı

vivo X Fold 2 büyük ölçüde netlik kazandı

Son günlerde üst üste gelen sızıntı ve söylentilerle teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden vivo X Fold 2’nin merak edilen çıkış tarihi sonunda belli oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

vivo tarafından yapılan paylaşım, telefonun çıkış tarihinin resmiyet kazanmasını sağladı. vivo’nun başkan yardımcılarından Huang Tao, telefonun 2023 Boao Forum’da görücüye çıkarılacağını açıkladı. Bu tarihler arasında resmen tanıtılacak olan telefon, nisan ayının ilk günlerinde raflardaki yerini almış olacak.

Son dönemde akıllı telefon pazarının önemli bir parçası haline gelen katlanabilir telefonlar konusunda yatırım yapan ilk şirketlerden biri olan vivo, ilk katlanabilir akıllı telefonu vivo X Fold’u geçtiğimiz yılın nisan ayında piyasaya sürmüştü. Bu yüzden şirketin yeni katlanabilir telefonunu da nisan ayında, yani tam bir yıl sonra piyasaya sürmesi çok da sürpriz olmadı.

vivo X Fold 2 henüz resmi olarak tanıtılmamış olsa da son günlerde üst üste gelen sızıntılar sayesinde telefonun özelliklerine dair bazı önemli detayları sahibiz. Kısa süre önce AnTuTu veri tabanında da görüldüğü üzere vivo X Fold 2, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alıyor. Ona 12 GB’lık LPDDR5X RAM eşlik ediyor. AnTuTu performans testine tabii tutulan modelin dahili depolama alanı ise 512 GB.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

X Fold 2, 4800 mAh’lık bir bataryadan güç alacak. Bu da X Fold 2’nin batarya kapasitesi konusunda hem X Fold’dan hem de X Fold+’tan daha iyi olacağı anlamına geliyor. X Fold 2, şarj hızıyla da öncüllerinden çok daha gelişmiş olacak. Hatırlarsanız X Fold’un şarj hızı 66W, X Fold+’ın şarj hızı ise 80W’tı. X Fold 2’de bu hız 120W’a çıkıyor. Telefonda ayrıca 50W kablosuz şarj özelliği de bulunuyor.

Öte yandan bugün gelen son bilgiler, telefonun üçlü arka kamerasının ana lensinin, daha önce vivo X90 ve iQOO 11 Pro’da da kullanılan 50 megapiksellik Sony IMX866 olacağını gösteriyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber