hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  vivo X90 ailesi 120Watt hızlı şarj’a sahip olacak

  vivo X90 ailesi 120Watt hızlı şarj’a sahip olacak
  expand

  Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden vivo, akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Son olarak vivo Y serisine yeni bir model ekleyen Çinli telefon üreticisi, bu kez de vivo X serisinin yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bildiğiniz gibi şirket, X serisinin yeni üyeleri olan vivo X90 ve X90 Pro’yu aralık ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Daha önce çeşitli sızıntılarda karşımıza çıkan bu telefonların çıkışının yaklaşmasıyla birlikte, yeni detaylar da gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

  Bu hafta gelen yeni bir sızıntı sayesinde X90 serisindeki telefonların özellikleri hakkında yeni detaylar belli oldu. Adından da anlaşılacağı üzere iki telefon arasında daha dikkat çekici özelliklere sahip olan vivo X90 Pro, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacak.

  Qualcomm’un en yeni yonga setini kullanacak olmasıyla oldukça iddialı gelen X90 Pro, arka kamerasıyla da adından söz ettirecek gibi görünüyor.
  Gelen son bilgiler ise standart modelin de oldukça iyi özelliklere sahip olacağına işaret ediyor. Qualcomm’un yonga setini kullanan Pro modelinin aksine standart model bir MediaTek yonga setinden güç alacak. Telefonun yonga seti henüz piyasaya sürülmemiş olan Dimensity 9200 olacak.

  Telefonun en dikkat çekici özelliklerinden biri ise 120W hızlı şarj özelliği olacak. Telefonun bataryasının da öncülünü göre daha büyük olacağı söyleniyor. Henüz netleşmemiş olsa da batarya kapasitesinin 4700 mAh olacağı belirtiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow