hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  watchOS 9.5 güncellemesi sorunlara neden oldu

  watchOS 9.5 güncellemesi sorunlara neden oldu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Birkaç gün önce watchOS 9.5 güncellemesi yayınlandı. Ancak bazı kullanıcılar güncelleme sonrasında saat ekranlarının yeşil renge dönüştüğünü söylüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  watchOS 9.5 güncellemesini yükleyen bazı Apple Watch kullanıcıları saat ekranlarında soluk yeşil rengin çıktığını belirtti. Kullanıcılar yeşil rengin, kontrol merkezine erişirken, bildirimlere bakmak için ekranı aşağı çekince veya parola giriş ekranında görüldüğünü vurguluyor. Görünüşe göre Apple Watch Series 8 ve daha eski modellerin birçoğu watchOS 9.5’teki bu sorundan etkilenmiş. Apple Watch SE ve Ultra’da yeşil renk hatasıyla karşılaşanlar az sayıda.

  Bazı tüketiciler Apple’ın bu renk tonunu kasıtlı olarak eklemiş olabileceğini öne sürdü, ancak çoğu kullanıcı soluk yeşil rengi oldukça çirkin olarak nitelendirirken, yazılımsal bir hata olduğu konusunda hem fikir. Hatta bu hataya “Soluk LCD” ismi bile verildi. Şöyle ilginç bir durum daha var, bazı Apple Watch sahipleri cihazlarını yeniden başlattıktan sonra yeşil renkten kurtuldu. Fakat bu çözüm herkeste işe yaramadı.

  Geçtiğimiz yıllarda da iPhone’da da yazılımsal hatadan dolayı renk tonu sorunu yaşanmıştı. Apple çıkardığı güncellemeyle renk tonu problemini çözmüştü. Şu anda watchOS 9.6 test aşamasında, ama bu güncellemenin çıkmasına biraz daha vakit var. Birkaç beta sürümünden sonra kararlı hali çıkar. Apple ara güncellemeyle yeşil renk sorununu ortadan kaldırabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Apple, watchOS 10’la ilgili geliştirmelere hız kesmeden devam ediyor. WWDC 2023’te yeni işletim sistemini göreceğiz. Apple hakkında tutarlı öngörüleri olan ve sağlam bağlantıları bulunan Mark Gurman’a göre watchOS 10, Apple Watch kullanıcı yüzünde kayda değer değişiklikler yapacak. Bununla birlikte Guman, yeni sürümün kapsamlı yeniliklere sahip olduğunu da vurguladı. Ancak yenilikler nedir, neler olacak gibi sorular ise yanıtsız kaldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow