Western Digital, 24TB ürünü ile merak uyandırıyor

Western Digital, 24TB ürünü ile merak uyandırıyor

Western Digital, 24TB ürünü ile merak uyandırıyor
expand
KAYNAKDonanım Günlüğü

Western Digital , sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak ve toplam kullanım maliyetini düşürmek için hiper ölçekli bulut ve kurumsal müşterilere eşsiz çözümler sunarak HDD teknolojisinin yol haritasını çiziyor

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

WD, ölçeklenebilir, yüksek güvenilirlikli ürünlerde bellek artışı sağlamak için çok sayıda teknolojik yenilikten -ePMR, OptiNAND, UltraSMR ve daha fazlası- faydalanıyor. Ve hiper ölçekli, bulut temelli, kurumsal veri merkezi müşterileri için yeni 10 diskli 24 TB CMR HDD ürün yelpazesini piyasaya sürüyor.

Öte yandan ağustos ayından bu yana örneklemesi yapılan 28 TB SMR HDD de yükselişini sürdürürken, şirketin 26 TB SMR HDD eksabayt sevkiyatları, 2024 mali yılının ilk çeyreğinde sevk edilen veri merkezi eksabaytlarının neredeyse yarısına ulaşarak, Western Digital’ın SMR’deki liderlik konumuna ve ivmesine katkıda bulunuyor.

Bu yeni nesil sürücüler, mümkün olan en düşük toplam sahip olma maliyetini elde edebilmek için sürekli olarak en yüksek kapasiteli depolamayı talep eden veri merkezi müşterileri için özel olarak tasarlanmış teknolojik yeniliklere sahip, kanıtlanmış bir platform üzerine kuruldu.

Bu yüksek kapasiteli HDD’ler aynı zamanda, hem Western Digital’ın kendi sürdürülebilirlik hedeflerine hem de veri merkezi müşterilerinin kendi hedeflerine ulaşmalarını sağlama yönünde atılmış önemli bir adım olma niteliği taşıyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Spesifik olarak, bu 28 TB ve 24 TB HDD’ler yüzde 40 (ağırlıkları içerisindeki oran) geri dönüştürülmüş içerikten üretildi ve terabayt başına yüzde 10+ daha fazla enerji verimliliğine sahip. HDD’lerin bu özellikleri taşımaları da müşterilerin veri merkezi altyapısı güç verimliliği hedeflerine geniş ölçekte katkıda bulunuyor.

28 TB Ultrastar DC HC680 SMR HDD

Western Digital, SMR HDD’lerle bulut veri merkezindeki güçlü değişimi başlatıyor. 28 TB’lık yeni Ultrastar DC HC680 SMR HDD, hiper ölçekli, bulut ve kurumsal müşteriler için en üst düzeyde depolama yoğunluğu sağlıyor.

Depolama yoğunluğunun, watt/TB ve $/TB’nin kritik parametreler olduğu sıralı yazma iş yükleri için tasarlanan bu ürün, toplu depolama, çevrimiçi yedekleme ve arşiv, güvenlik kamerası, bulut depolama, mevzuat uyumluluğu için depolama, büyük veri depolama ve verilere nadiren erişilebilen diğer uygulamalar gibi ortamları hedefliyor.

24 TB Ultrastar DC HC580 CMR HDD

Geniş ölçekte yenilikleri sunmaya devam eden, gelişmiş OptiNAND teknolojisine sahip Ultrastar DC HC580 24 TB CMR HDD, veri yoğunluğunda bir sonraki büyük adım olarak veri merkezi müşterilerinin aynı alan içinde depolamalarını maksimize etmelerine ve güç kısıtlı ortamlarda kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarmalarına olanak tanıyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Daha iyi depolama yoğunluğu için HC580, 4U 102 sürücü yuvası çözümünde raf ünitesi başına 612 TB1’ye kadar ham depolama alanı sağlayabiliyor. Bu sürücüler aynı zamanda daha yüksek güç verimliliği sunmakla birlikte şirketin önceki 22 TB versiyonuna kıyasla yüzde 12 daha az Watt/TB2 tüketimini mümkün kılıyor.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow