hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  WhatsApp, çok önemli bir özellik üzerinde çalışıyor

  WhatsApp, çok önemli bir özellik üzerinde çalışıyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  WhatsApp, Meta tarafından yapılan son açıklamaya göre aylık aktif kullanıcı sayısını neredeyse 4 milyar kişiye çekmiş durumda. Bu gerçekten inanılmaz bir sayı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Amerikalı sosyal medya devinin bu kadar ünlü olmasının en önemli sebeplerinden biri ise, bitmek tükenmek bilmeyen güncellemelerle platformun sürekli gelişim halinde olması. WhatsApp’a ilişkin verdiği bilgilerle tanınan WABetaInfo tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre, popüler sosyal medya platformu şimdi de görsel paylaşımlarına ilişkin bir çalışma yürütüyor.

  Daha fazla detay vermek gerekirse, bilindiği üzere WhatsApp’ın şu an ki sürümünde seçtiğimiz bir fotoğrafı başka birisine gönderirken, hangi fotoğrafı gönderdiğimizi göremiyoruz. Ne zaman ki gönder tuşuna basıp gönderiyoruz işte ancak o zaman doğru fotoğrafı seçtiğimizden emin olabiliyoruz. Ancak bu durum bazen dalgınlıkla yanlış fotoğrafın seçilmesiyle birlikte hiç istenmeyen olayların meydana gelmesine neden olabiliyor.

  İşte bu tür kazaların önüne geçmek isteyen WhatsApp, artık fotoğrafların gönderilmeden önce önizlemesinin görünmesini sağlayacak. Bununla birlikte söz konusu önizleme özelliği yalnızca bir fotoğrafın ilk defa seçilmesi durumunda çalışacak. Ancak bu bile birçok yanlış gönderimin önüne geçecektir. Özelliğin ilk olarak iOS’a daha sonra ise Android’e gelmesi bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow