WhatsApp Emoji karakter sorunu!

WhatsApp Emoji karakter sorunu!

WhatsApp Emoji karakter sorunu!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, hemen her gün onlarca kez kullandığımız nadir mobil uygulamalardan bir tanesi. Facebook tarafından satın alınan uygulama, Emoji karakterlere karşı ne kadar dayanıksız?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Indrajeet Bhuyan isimli bir güvenlik araştırmacısı, WhatsApp ile ilgili ilginç bir çalışmaya imza attı. Yapılan araştırmada WhatsApp’ın Emoji karakter kullanımıyla çökertilebileceği ortaya çıktı. Üstelik bunun şimdilik tek bir çözümü var.

Bilindiği üzere WhatsApp’ın bir mesaj için 6000 karakter sınırı var. Yani isteseniz de 6000 karakterden fazlasını gönderemiyorsunuz. Ancak bu söz konusu soruna engel oluyor. WhatsApp Web üzerinden karşı tarafa 5000 Emoji karakterden oluşan bir mesaj gönderdiğinizde, karşı taraf bu mesajı açmaya çalışırsa uygulama kendini kapatıyor, adeta çöküyor. Gönderen olarak siz bu durumdan etkilenmiyorsunuz. İlgili sorunun sadece Android kullanıcılarını etkilediği belirtilmiş. iOS tarafında böyle bir sorundan şimdilik bahsedilmiyor.

Eğer bu şekilde yoğun bir mesaj bombardımanına yakalanırsanız yakalanırsanız yapmanız gereken şey oldukça basit. İlgili mesajı açmadan WhatsApp’a giriş yapın, daha sonra mesajı açmadan sohbet penceresinden silin. Bu, WhatsApp uygulamasının çökmesini engellemenin şimdilik tek yolu. Ancak bunu yapmazsanız, mesajı her açmaya çalıştığınızda uygulama çökecektir.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber