hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  WhatsApp, grup chatleri için yeni özelliklerini duyurdu

  WhatsApp, grup chatleri için yeni özelliklerini duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  WhatsApp, grup sohbetleri ve topluluklar için iki yeni özelliği duyurdu. İlki, yöneticilerin bir kişinin gruba erişip erişemeyeceğine karar vermesine izin veren bir gizlilik güncellemesi olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Önceden, herhangi bir üye tarafından sağlanan davet bağlantısını kullanarak herkes katılabilecek. Tipik olarak, sohbette gruba yeni bir kişinin girdiğini gösteren afişler küçük ve birkaç mesajdan sonra kolayca kaybolabilir. Bu da grup sohbetlerin güvenliğinin korunması için çok ideal değil.

  Diğer güncelleme, Topluluklarınızdaki diğer kişilerle bağlantı kurmaya odaklanacak. Geçen yıl WhatsApp, birden çok grubun tek bir çatı altında var olmasına izin vermek için Topluluklar oluşturdu. Artık mesajlaşma platformu, hangi grupların ortak olduğunu bulmayı daha kolay hale getirdi. Belirli bir kişinin adı altında arama yaptığınızda grup adları görünüyor, böylece platformda karışıklık yaşanmıyor.

  Yeni duyuru ise, birkaç yeni WhatsApp güncellemesinin hemen ardından geldi. En yeni duyuruya göre, kullanıcıların bir WhatsApp grup sohbetinden ne zaman ayrılacaklarını planlamalarına olanak tanınacak. Bu özellik hala beta testinde, ancak konuşma geçmişinizde büyük bir temizlik anlamına gelecek. Diğer yeni eklemeler arasında iOS görüntülü aramalar için resim içinde resim desteği ve durum güncellemeleri olarak sesli notlar yer alacak. Bu iki yeni özellik, önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma sunulacaktır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow