hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  WhatsApp, yakın zamanda yeni bir tasarıma geçecek

  WhatsApp, yakın zamanda yeni bir tasarıma geçecek
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  WhatsApp, yeni bir tasarım üzerinde çalıştığı WABetaInfo tarafından ortaya çıktı. Bu tasarım, bağlam menüsüne uygulanan yeniliklerle kullanıcıların deneyimini farklı bir boyuta taşımayı hedefliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni bağlam menüsü tasarımı, şu an için beta testinde ve WhatsApp’ın kullanıcı arayüzüne taze bir bakış açısı kazandırıyor. Mevcut WhatsApp sürümünde, bir mesajın üzerine dokunup basılı tuttuğunuzda sadece emoji tepki seçenekleri gösterilirken, diğer seçenekler silme, iletiyi iletmek gibi üst araç çubuğuna yerleştirilmiş durumda.

  Ancak, WhatsApp’ın en yeni sürümü olan 2.23.11.4’te mesajlar için yeni bir bağlam menüsü tasarımı fark edildi. Bu yeni tasarım, iOS uygulamasındaki bağlam menüsüne oldukça benziyor. Silme, iletmek, yanıtlama ve bilgi gibi seçeneklerin yer aldığı bir açılır liste sunulurken, emoji tepkileri hala mesajın üzerinde gösteriliyor.

  Yeni bağlam menüsünün hala geliştirme sürecinde olduğunu ve şimdilik yalnızca WhatsApp beta test kullanıcılarına sunulduğunu belirtmek önemli. Bu değişiklik, WhatsApp’ın farklı işletim sistemlerinde tutarlı bir tasarım hedeflediğini ve uygulamanın arayüzüne modern bir dokunuş getirmeyi amaçladığını gösteriyor.

  Bağlam menüsünün yeniden tasarlanmasının yanında, WhatsApp bir dizi yeni özelliği de sunuyor. “Sohbet Kilidi” adlı bir güvenlik özelliği, geliştirilmiş anket özellikleri ve kullanıcıların dört farklı cihazda aynı hesabı kullanmasına izin veren çoklu cihaz desteği, bunlar arasında sayılabilir. Genel olarak, WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi bir mesajlaşma deneyimi sunmayı hedefleyerek özelliklerini ve tasarımını sürekli olarak geliştirmektedir. WhatsApp tasarım güncellemesi ile gündemde.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow