hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  WhatsApp'ın çalışmayacağı iPhone modelleri hangileri? WhatsApp o telefonlardan güncelleme desteğini çekti!

  WhatsAppın çalışmayacağı iPhone modelleri hangileri WhatsApp o telefonlardan güncelleme desteğini çekti
  expand

  Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bu sefer de bazı iPhone modellerinden güncelleme desteğini çektiğini açıkladı. Peki, WhatsApp güncellemesinin yapılmayacağı iPhone modelleri hangileri?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz aylarda WhatsApp milyonlarca kullanıcısını sözleşmeye tabii tutmuş, olumsuz tepkiler alması sonrasında ise geçici süreliğine askıya almıştı. WhatsApp’tan iPhone kullanıcılarını üzecek yeni bir hamle geldi. Sosyal medya platformu Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma platformu WhatsApp'ın desteği çekeceği iPhone modellerini açıkladı.

  WHATSAPP'IN ÇALIŞMAYACAĞI İPHONE MODELLERİ

  Son dönemde kullanıcılarına zorunlu tuttuğu güncelleme kararı ile gündemde olan WhatsApp bu sefer iPhone kullanıcılarını üzecek bir karar ile karşımızda. WABetaInfo'da yer alan habere göre, WhatsApp iOS 9'a verdiği desteği çekecek. Başka bir deyişle iPhone 4 ve 4S modelleri artık mesajlaşma uygulamasından güncelleme alamayacak.

  WhatsAppın çalışmayacağı iPhone modelleri hangileri WhatsApp o telefonlardan güncelleme desteğini çekti

  Platform ilk etapta bu cihazlardan güncelleme desteğinin çekilecek. Uygulama, daha sonra ise destek listesinin dışında kalan cihazları kullananların erişimine engel koyacak. İkinci adımdan sonra WhatsApp, iOS 9 kullanıcıları tarafından erişilemez hale gelecek. Apple ise yaklaşık iki yıl önce iPhone 5‘in altındaki cihazlarına iOS 10 desteği vermeyi bırakmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow