Windows 10 sekme içerisinde uygulama çalıştırabilecek

Windows 10 sekme içerisinde uygulama çalıştırabilecek

Windows 10 sekme içerisinde uygulama çalıştırabilecek

Microsoft Windows 10’a yeni güncellemesiyle birlikte sekme içerisinde uygulama çalıştırma özelliği gelecek. İnternet tarayıcılardan alışık olduğumuz özellik, uygulama ve programlar için nasıl çalışacak merakla bekleniyor. Konunun detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Microsoft’un her yıl büyük güncellemeler ile yeni özellikler eklediği ve hep güncel tuttuğu işletim sistemi Windows 10, önemli bir özelliğe daha kavuşuyor. Test kullanıcıları için şimdiden sunulmaya başlayan ”Zaman Tüneli” özelliğiyle birlikte hayatıma girecek olan sekme içerisinde çalışabilen uygulamalar, tek bir pencere içerisinde sekme şeklinde çalışıyor. Günümüz internet tarayıcıları gibi çalışan ve ”Sets” adı verilen özellikte Office uygulamaları üzerinden çalışırken ”sekme ekle” butonuna tıklayarak farklı bir uygulama açabiliyor.

Microsoft tarafından yayınlanan tanıtım videosunda bir öğrencinin ödev yaptığı senaryo karşımıza çıkıyor. Word üzerinde doküman oluşturan öğrenci, okulda OneNote üzerinde aldığı notlara hızlıca erişibiliyor ya da Wikipedia üzerinden – ülkemizde dünyanın en büyük kütüphanesine erişim yasaklı olsa da- araştırma yapabiliyor.

Pek çok farklı kullanım senaryosunda rahatlıkla kullanılabilecek yeni özellik ilk olarak geliştiricilere ve test kullanıcılarına sunulacak. Daha sonra ise tüm kullanıcılar için yayına alınacak.

Pek Çok Farklı Uygulama Çalışabilecek

Microsoft Edge tarayıcısının arayüzünde farklı uygulamaların çalıştırıldığı bir ortam ”Sets” ile birlikte karşımıza çıkıyor. Office, not defteri, Edge internet tarayıcı gibi Windows 10’un Evrensel Tasarım anlayışına göre tasarlanmış uygulamaları destekleyecek olan özellik, zaman içerisinde neredeyse tüm uygulamalar tarafından da desteklenir hale gelecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber