Witcher kılıçları için sipariş vermeyin

Witcher kılıçları için sipariş vermeyin

Netflix’te yayınlanan ve büyük ilgi gören Witcher dizisi, öyküdeki kılıçların yapımı ve satımı için tek lisans sahibi olan kılıç üreticisinin işlerini açtı. Witcher kılıçları için çok ciddi bir talep patlaması yaşanıyor.

 


Witcher’ın, canavarları öldürmek için kullandığı açılı el korumalarına sahip gümüş kılıçlar, video oyun serisinde olduğu gibi dizi filmde de büyük dikkat çekmişti.


Bu karizmatik kılıçları çok beğenen Witcher hayranları şimdi öykünün lisansına sahip tek kılıç üreticisinin e-posta kutusuna her gün 300’e yakın sipariş gönderiyor.


Aslında tek bir kılıç ustasından oluşan Kaer Morhen Forge şirketi ise bu kadar büyük bir kılıç talebi ile kaşılaşınca, siparişleri yetiştirmekte zorluk çekmeye başladı.


Fiyatları 400-900 Euro arasında değişen kılıçlar ise fabrikasyon üretim değil, daha çok el ustalığı isteyen bir çalışmayla ortaya çıkıyor.


Öte yandan, öyküdeki gümüş kılıçlar aslında çelikten imal ediliyor ve üstü gümüşle kaplanıyor. Bu sayede kılıçların fiyatını düşük tutmak mümkün oluyor.


Kılıçların gerçek olduğunu ve tamamen koleksiyon amacıyla üretildiğini de hatırlatmak gerekiyor. Türkiye’de ise böyle bir kılıcı sipariş vermek ve yurda sokmak yasal değil.


Dolayısıyla Witcher hayranlığı ile sipariş vermeden önce kılıç sahibi olabilmek için gerekli izinleri araştırmanızı tavsiye ederiz. Zira, ülkeye izinsiz şekilde kılıç ithal etmek, 2 yıl hapis cezası gerektiriyor. Witcher hayranlığınız nedeniyle 2 yıl hapis yatmak istemeyebilirsiniz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS