hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Xbox bu güncelleme ile iyileştirilmiş bir deneyim sunacak

  Xbox bu güncelleme ile iyileştirilmiş bir deneyim sunacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Microsoft, arama deneyimine kolaylık katan yeni bir Xbox sistem güncellemesi yayınlıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şirket, konsolun arama sayfasını tamamen yeniden tasarladı ve ona galeri tarzı sonuçlar, kolayca tanımlanabilir filtre kategorileri ekledi. Ayrıca sol ve sağ dayanan güncellenmiş bir gezinme arabirimi ile “şık yeni bir görünüm” verildi. Aramaya yönelik bu iyileştirmeler, oyun kitaplığınızı yenilemenin yanı sıra bir çok özellik sunuyor.

  İzlenecek içerik bulmanın diğer yeni yollarının yanı sıra artık Youtube’da Filmler ve TV sekmesinde arama yapma seçeneği de var. Güncellendikten sonra Xbox kontrol panelinin üst kısmındaki arama düğmesine dokunarak veya konsol kullanıcı arabiriminde denetleyicinizde Y düğmesine basarak rafine edilmiş arama deneyimine erişebilirsiniz.

  Sistem güncellemesi yakın zamanda kullanıma sunulan “karbona duyarlı” özelliğiyle daha iyi bütünleşmek için yeni bir güç tasarrufu modu da getiriyor. Artık güç ayarlarını istediğiniz zaman ayarlar menüsünden düzenleyebilir ve etkin saatleri, yani konsolu kullanma olasılığınızın en yüksek olduğu saatleri ayarlayabilirsiniz.

  Örneğin, aktif saatlerinizi sabah 10’da başlayacak şekilde ayarlarsanız, konsol o saatte uyanmaya hazır olacaktır. Etkin saatlerde, konsol önyüklemeye hazır olacak ve uzaktan oyun yüklemeleri ve benzerleri için erişilebilir olacak. Güncelleme yaptığınızda, Xbox mod “her zaman aktif” olarak ayarlanacak, bu nedenle tercihlerinize ve programınıza uygun değişiklikler yapmanız önemli. Sistem güncellemesi şimdi tüm kullanıcılara yayılıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow