hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Xbox satın almak isteyenleri kötü haber

  Xbox satın almak isteyenleri kötü haber
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bazı oyun severler Xbox satın almak isteyenleri üzecek haberlerle karşılaşabiliyor. Mesela fiyatlar konusunda ne yazık ki hiç hoş olmayan tablolar ortaya çıkıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şimdiye kadar genellikle Xbox gibi oyun konsollarının fiyatından dolayı alınamadığı söyleniyordu. Ancak yeni bir neden daha ortaya çıktı. Xbox yöneticisi Phil Spencer tarafından yapılan açıklamalara göre konsol kıtlığı ortaya çıktı. Bu kıtlığın ortaya çıkmasındaki en büyük neden ise hiç şüphesiz çip krizi.

  Tedarik süreci iyice tıkanan Xbox gibi oyun konsolları ne yazık ki fiyat artışına uğruyor. Normal şartlarda Türkiye’de zaten fiyatlar hiç ucuz değildi. Ancak yaşanan konsol kıtlığı nedeniyle fiyatlarının bir süre daha artacağı tahmin ediliyor. Bunu tıpkı otomobillerde yaşanan çip krizi gibi düşünebilirsiniz.

  Firmayı uzun bir süre zorlayacak süreçler içerisinde yer alan bu çip krizi ne yazık ki hemen bitmeyecek. Özellikle yaşanan bazı üretim problemleri bu sorunun daha katmerli hale gelmesine neden oluyor. Aşırı yüksek talep nedeniyle oyun konsolları tedarik etmekte zaten birçok kişi zorlanıyordu. Şimdi ise neredeyse imkansız hale geldi. Xbox satın almak isteyenleri bu durum çok üzdü.

  Hayranların yaşadığı hayal kırıklığını üzücü olarak değerlendiren Xbox yöneticisi ciddi bir talep olduğunu vurguladı. Ancak hem satıcıların sorumsuzluğu hem de çip krizi bir araya gelince ortaya ne yazık ki böyle bir sonuç çıktı. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow