Xbox Series başarılı bir satış grafiği çiziyor

Xbox Series başarılı bir satış grafiği çiziyor

Xbox Series başarılı bir satış grafiği çiziyor

PS 5 ile eş zamanlı satışa sunulan Xbox Series konsolları geçtiğimiz nesle göre daha başarılı bir grafik çiziyor. PS5’te yaşanan stok sorunları ve Microsoft tarafındaki Game Pass sitemi Xbox Series satışlarını daha da körüklemiş durumda.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bilindiği üzere yeni nesil konsollar 2020’nin son çeyreğinde raflardaki yerini almıştı. Gerek PS5, gerekse de Xbox Series konsolları satışa çıkalıneredeyse 2.5 yıl olacak. Fakat aradan geçen süreye rağmen hala PS5’i kafamıza göre herhangi bir teknoloji mağazasından tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden satın alamıyoruz.

Xbox Series konsollarında ise böyle bir durum söz konusu değil. Gerek Series X‘i, gerekse de Series S’i dilediğimi mağazadan basit bir şekilde satın almamız mümkün.

Böyle bir tablo ister istemez Xbox konsollarının çok fazla satmadığı fikrini ön plana çıkarıyor. Lakin işin aslı pek de böyle değilmiş. En azından Microsoft yetkililerinin demeçleri bu yönde.

Yapılan son açıklamalara göre Xbox Series satışları tahmin edilenin de üzerinde seyrediyormuş. Microsoft yetkilileri Xbox Series‘te stok sıkıntısı olmamasını ise kendi başarıları olarak lanse ediyorlar.

Yani Microsoft da Sony gibi davransaymış hali hazırda Xbox Series konsollarında da stok sıkıntısı yaşanabilirmiş. Bunun ne kadar doğru olduğunu şimdilik bilmek zor. Peki sizin bu konudaki yorumunuz ne? Xbox Series konsolları gerçekten de PS5 kadar çok satmış olabilir mi? Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.