Xbox Series X oyunları için sevindiren açıklama geldi

Xbox Series X oyunları için sevindiren açıklama geldi

Oyunlar artık isteğe bağlı olarak daha az yer kaplayacak. İşte Microsoft’un çözümü.

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X hakkında açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. SSD teknolojisine yeni nesilde geçiş yapacak olan Microsoft, bu modelinde 1 TB SSD’ye yer verecek. Bu depolamaya ek olarak hafıza modülleri ile direkt olarak depolama arttırma imkanı da sunacak olan Microsoft, bugün depolama hakkında ilginç bir çözümünün olduğunu açıkladı.

GameSpot ile yapılan bir röportajda Xbox program yönetimi Xbox direktörü Jason Ronald; yakında satışa sunulacak olan yeni nesil konsolun, büyük dosya boyutlarını hafifletmeye yardımcı olacak özel donanım tabanlı sıkıştırma teknolojisini içereceğini açıkladı.

Jason Ronald açıklamasında; “Sıkışmamız oyunların SSD üzerinde mümkün olduğunca az yer kaplamasına izin verirken, tipik olarak çalışma zamanı dekompresyonu ile ilişkili tüm CPU ek yüklerini ortadan kaldıracak. Bu, varlıkların gerçek boyutunun sıkıştırılmasına yardımcı olmak için genel olarak oyun boyutuna en çok katkıda bulunan doku verilerini sıkıştırmak için özel olarak tasarlanmış BCPack’i içerecek.” ifadelerini kullandı.

Yeni nesil oyunlar; oyuncuların SSD alanını kullanılmayan diller, oynanmayan çok oyunculu modlar ve daha fazlasını kaldırma imkanı sunacak. Bu sayede gereksiz tüm dosyalar yüklenmeyerek depolamadan tasarruf edilecek.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS