Son Dakika

Xiaomi 12 mini isimli bir akıllı telefon piyasaya sunacak

A A

20.11.2021 - 11:18 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Bu cihazın en önemli özelliği ise Apple markasını neredeyse tamamen kopyalamış olması. Bildiğiniz üzere Xiaomi her yeni modelinde iPhone cihazlara yakınlaşma gayreti gösteriyor.

Xiaomi 12 mini isimli bir akıllı telefon piyasaya sunacak

Bazıları şirketin ürünlerini iPhone ile neredeyse birebir görüyor. Xiaomi bu konuda son derece önemli bir karar aldı. Şirket Apple markasının mini telefonlarına rakip olabilecek bir model üretiyor. Bu model her ne kadar ismi bakımından mini olsa bile boyutları baz alındığında pek mini sayılmaz.

Cihaz öncelikle Snapdragon 870 işlemciye sahip olacak. Böylece güçlendirilmiş bir sistem ile kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Boyut bakımından ekranın 6,3 inç olmasına karar verildi. Bu ekran boyutu iphone mini modelinden oldukça büyük.

Apple tarafından geliştirilen iphone mini modeller gerçekten de küçük oluyor. Fakat bu cihaz ondan biraz ayrılacak. Boyutlarının iPhone modellerine göre daha büyük olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca batarya bakımından 4200 mAh tercih edildi. 67 watt hızlı şarj desteği yine önemli özellikler arasında yer alıyor. Xiaomi 12 mini fiyat bakımından biraz daha uygun olacak.

Bu cihazın 564 dolar ile 674 dolar arasında bir fiyata sahip olacağı tahmin ediliyor. Maximum RAM miktarı ise 12 GB. Peki siz bu model hakkında ne düşünüyorsunuz?