Xiaomi film stüdyosu işine girdi

Xiaomi film stüdyosu işine girdi

Xiaomi film stüdyosu işine girdi

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Xiaomi şimdi de film stüdyosu işine giriyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ülkemizde genel olarak ürettiği akıllı telefonlarla isminden söz ettiren Xiaomi, şimdi de film işlerine girmeye hazırlanıyor.

Bizler Çinli üreticiyi genel olarak ürettiği telefonlarla tanıyor olsak da Xiaomi hayli geniş bir ürün yelpazesine sahip. Öyle ki bir Xiaomi mağazasına gittiğinizde akıllı şemsiyeden, katlanabilen ve yer kaplamayan koşu bantlarına kadar pek çok ürün bulabiliyorsunuz.

Hatta Çin’de yer alan bir Xiaomi mağazasına gittiğinizde karşınıza aklınıza gelmeyecek tarzda ürünlerin çıktığını da söyleyebiliriz.

Özetle Xiaomi’nin hayli geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çinli şirket, teknoloji haricinde farklı kategorilerde de boy gösteriyor.

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi bir iş koluna daha giriş yapacak. Bu iş kolu ise film sektörü. Xiaomi yeni yapımlar çekmek için bir film stüdyosu kurma kararı aldı. Bu stüdyonun temel amacı belki de Xiaomi’nin dijital yayın sektörüne adım atmak istemesi olabilir.

Şimdilik bu konuda bir bilgimiz yok. Fakat önümüzdeki süreçte Xiaomi de Netflix, Apple TV+ ya da Disney+ gibi bir hizmetle karşımıza çıkarsa bizler için çok da şaşırtıcı olmaz. Tabi ki böyle bir söylem için şimdilik erken. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.