Xperia Z6 Lite ve Snapdragon 650

Xperia Z6 Lite ve Snapdragon 650

Geçtiğimiz Eylül ayında IFA 2015’te duyurulan yeni Xperia Z5 ailesinden sonra Xperia Z6 modellerine dair çeşitli söylentiler gelmişti. Şimdi ise Xperia Z6 Lite versiyonunun duyurulacağına dair iddialar var.

Kısa bir süre önce Sony’nin Xperia Z6 ailesine ilişkin bazı model isimleri basına sızmıştı. 2016 yılında duyurulması beklenen Xperia Z6 ailesi, Xperia Z5’e göre daha fazla modelden oluşacak. Bu modellerden biri olan Xperia Z6 Lite ilk defa gündeme geldi. Beklenilen modelleri aşağıda listeledik. Şimdi ise bu listeye yeni bir modelin ekleneceği iddia ediliyor.  • Xperia Z6 Mini: 4 inç ekranlı

  • Xperia Z6 Compact: 4.6 inç ekranlı

  • Xperia Z6: 5.2 inç ekranlı

  • Xperia Z6 Plus: 5.8 inç ekranlı

  • Xperia Z6 Ultra: 6.4 inç ekranlı


Listeye şimdi Xperia Z6 Lite versiyonun ekleneceği gündemde. Söz konusu modelin 5 inç ekranlı olacağı ve Xperia Z6’ya en yakın performansı sunacağı tahmin ediliyor. Qualcomm Snapdragon 650 yongasından güç alması beklenen yeni telefon, Sony’nin 2016 yıldızları arasında yerini alabilir. Snapdragon 650, geçtiğimiz hafta ismi değişen yongalardan bir tanesi. Geçtiğimiz haftaya kadar bu yonga Snapdragon 618 olarak biliniyordu.


Telefonla ilgili şimdiye kadar iddia edilen detaylar sadece ekran boyutu ve kullanacağı işlemciyle ilgili. Tüm yeni Xperia Z6 ailesinin Mayıs 2016’da duyurulması bekleniyor. Snapdragon 820 yongası sebebiyle firmalar 2016’da modelleri erkenden güncelleyebilir. Dolayısıyla öngörülen tarih olan Mayıs ayı mantıklı duruyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS