hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yapay zeka destekli arama özelliğini kullanıma sunuyor

  Yapay zeka destekli arama özelliğini kullanıma sunuyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Google yapay zekaya fazlasıyla önem veriyor ve şirket bu durumu daha yukarı taşıyacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şirket bu sabah, ABD’deki Google Arama Üretken Deneyimine (SGE) ve diğer Arama Laboratuvarlarına erişimi açtığını duyurdu. Henüz yapmadıysanız, bekleme listesine kaydolmanız ve sıranın size geldiğini bildiren bir e-posta alana kadar beklemeniz gerekecek.

  Bu ayın başlarında Google I/O 2023’te açıklanan verilere göre şirketin sohbete dayalı yapay zekayı klasik arama deneyimine katması söz konusu. Bing AI ile tecrübeniz varsa bu durum daha da büyüyecek diyebiliriz. Google’ın yapay zeka destekli aramasının, Bing’deki gibi ayrı bir sohbet robotu alanı yerine alıştığınız aynı giriş çubuğunda olacağını belirtelim.

  Bu arada, AI sonuçlarının sağ üst tarafında, anlık görüntüyü genişletmenizi sağlayan bir düğme olacak ve kaynaklı makaleleri gösteren kartlar eklenecek. Son olarak, sonuçların altındaki bir düğmeye dokunarak takip soruları sorabileceksiniz.

  Arama motoru devi, anlık görüntüyü “daha derine inmek için bağlantılarla birlikte dikkate alınması gereken önemli bilgiler” olarak tanımlıyor. Ayrıca Arama motouru devi, Code Tips ve Add to Sheets (ikisi de şimdilik yalnızca ABD’de) dahil olmak üzere diğer Arama Laboratuvarlarına erişim sağlıyor. Code Tips “daha hızlı ve daha akıllı kod yazmak için işaretçiler sağlamak üzere büyük dil modellerinin gücünden yararlanıyor.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow