Yeni HomePod için oldukça önemli iddialar var

Yeni HomePod için oldukça önemli iddialar var

Yeni HomePod için oldukça önemli iddialar var

Apple’ın ilk defa 2018 yılında tanıttığı ve sonrasında karşımıza bu defa 2020 yılında Mini versiyonuyla çıktığı HomePod serisi, yeni üyesine kavuşmayı dört gözle bekliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yapılan açıklamalara göre, Apple bir süredir yeni bir HomePod modeli üzerinde çalışıyor. Boyut ve tasarım olarak serinin son modeli olan HomePod Mini’den ziyade ilk model olan orijinal HomePod’a benzeyecek olan yeni akıllı hoparlör, 2023 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacak.

Yeni HomePod modelinde Apple Watch Series S8 akıllı saat modelinde de kullanılacağı belirtilen Apple S8 işlemcisi kullanılacakken, yeni akıllı hoparlör modelinin en önemli farkının ufak dokunmatik ekranı olacağı konuşuluyor. Tabi yeni demek çoğu zaman daha güçlü demek olduğu için, yeni HomePod modelinin seleflerine göre çok daha güçlü bir ses desteği ve buna ilave olarak daha akıllanmış bir kişisel asistan imkanı sunacağını da hatırlatalım.

Apple tarafından geliştirilen ve “bilinen akıllı hoparlörlerden çok daha fazlası” şeklinde lanse edilen HomePod serisi, özellikle şarkı dinlemeyi seven kişiler için oldukça güzel bir cihaz olmasıyla dikkat çekiyor. Bu nedenle son modelinin çıkış üzerinden neredeyse 2 yıldan fazla zaman geçen HomePod serisinin yeni bir üyeye katılmasının artık vakti geldi. Bakalım Apple bu konuda ne gibi açıklamalar yapacak?