hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni iPhone’ların deri kılıfları sızdı

  Yeni iPhone’ların deri kılıfları sızdı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Daha önce Apple hakkında birçok sızıntı paylaşan Majin Bu, iPhone 16 ailesine ait deri kılıfların fotoğraflarını yayınladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sızıntı görseller standart iPhone 16 modellerinde arka kameranın hap şeklinde alan içinde olduğunu, flaşın bu alan dışında kaldığını yeniden doğruluyor. iPhone 16 Pro’lara ait kılıflarda kocaman arka kamera boşluğu var. Sanki yeni Pro modelleri iPhone 15 Pro’lara göre biraz daha büyük arka kameraya sahip görünüyor. Tüm kılıflarda Capture (Yakalama) isimli yeni düğme için ekstra boşluk bulunuyor. Capture düğmesi güç tuşunun hemen altına yer alıyor.

  Capture tuşunu bilmeyenler için özetleyecek olursak bu tuş hızlı şekilde fotoğraf çekmeyi veya video kaydı almayı amaçlıyor. Düğmede sağa sola kaydırma yapınca yakınlaştırma, hafifçe basınca odaklama, biraz daha güçlü basınca fotoğraf çekme işlevleri gerçekleşecek.

  Apple’ın iPhone’lardaki anakartı daha ince hale getirmek için pet resin (Bir reçine türü) kaplı bakır malzeme kullanacağı iddia edilmişti. İnce anakart kasa içinde daha fazla alan sunuyor. iPhone ve Apple Watch gibi kompakt cihazlarda daha fazla alan olması daha büyük piller veya farklı bileşenlerin yer almasını sağlayabilir.

  iPhone 16 Pro‘larda ince anakartın olabileceği ileri sürülüyordu. Fakat analist Ming-Chi Kuo’ya göre böyle bir şey olmayacak. Büyük ihtimalle bakır malzeme iPhone 17 serisinde kullanılacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow