Yeni Splinter Cell bu sene çıkabilir

Yeni Splinter Cell bu sene çıkabilir

Yeni Splinter Cell bu sene çıkabilir

Yeni Splinter Cell oyunuyla ilgili ilk detaylar dünyaca ünlü perakende sitesi Amazon’da ortaya çıktı. Amazon’un Kanada tarafı “E3TomClancy’sSplinterCell2018_PC” model etiketiyle ürünü listeledi. Sadece bu listeleme şekli bile Splinter Cell’in yeni oyunu hakkında bazı bilgiler veriyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ubisoft’ın bir döneme damga vuran yapımlarından biri olan Splinter Cell, 2018’de tekrardan PC ve konsollarımıza konuk olabilir. Taktiksel aksiyon üzerine kurgulanmış olan serinin son oyunu 2013 yılında satışa sunulmuştu. Yeni oyun hakkındaki söylentiler, serinin fanlarını heyecanlandırmaya yetti.

Muhtemelen serinin yeni oyunu önümüzdeki E3 etkinliğinde tanıtılacak. Zaten konu hakkında Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’ta bazı ip uçları vermişti. Guillemot, Sam Fisher karakterinin kendisinin de favorisi olduğunu ve Splinter Cell hakkında önemli çalışmalarının bulunduğunu dile getirmişti.

2013’ten günümüze aradan geçen 5 senelik zaman dilimi, muhtemelen yeni bir Splinter Cell oyunu için gerekli zemini hazırlamıştır. Elbette şu unsuru da göz ardı etmemek gerekiyor. Tom Clancy gibi bir isimden yoksun olacak yeni Splinter Cell oyununun, eski oyunların atmosferini aratıp aratmayacağı da belirsiz diyebiliriz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Pek çok yeni oyunun tanıtılacağı E3 interaktif oyun ve eğlence fuarı 12 Haziran’da start alacak. 3 gün sürecek olan etkinlikte özellikle Sony’nin tanıtacağı yapımlar merakla bekleniyor.

Yeni Splinter Cell oyununun 2018’in sonlarına doğru satışa sunulması, bizler için sürpriz olmayacaktır.