Yeni Xbox modelleri nasıl olacak?

Yeni Xbox modelleri nasıl olacak?

Yeni Xbox modellerinin E3 2019 etkinliğinde tanıtılacağı söyleniyor. İki farklı model ile karşımıza çıkacak olan Microsoft, yeni nesilde farklı bir oyun deneyimi sunabilir. İşte yeni nesil Xbox konsolları hakkındaki detaylar.

Sony, bu yıl düzenlenecek olan E3 etkinliğine katılmayacağını açıklamıştı. Bunun firma tarihinin ilk boş geçilen E3 etkinliği olacak olması PlayStation 5 için firmanın hazırlık yaptığı söylentilerinin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Ancak analisteler PlayStation 5’in 2020 yılının ilk aylarında tanıtılıp tatil sezonunda satışa sunulacağını söylüyor. PS5 dedikoduları bir kenarda dursun, bugün yeni nesil Xbox konsolları hakkında ilk dişe dokunan bir sızıntı geldi. Konsolları diyoruz çünkü Microsoft yeni nesile iki farklı konsol ile merhaba diyecek.

Bu nesilde Xbox One S ve Xbox One X’i duyuran firma, hem FHD oyunculara hem de 4K oyunculara hitap etmeyi başarmıştı. Firma bu politikasını yeni nesilde de uygulayacak gibi görünüyor. Anaconda ve Lockhart kod isimlerine sahip olan bu konsollar için ilk teknik bilgi detayları bugün sızdırıldı.

4K deneyim için tasarlanan Xbox Anaconda; 8 çekirdekli AMD Zen 2 mimarisi üzerine inşa edilmiş işlemci ile gelecek. Anaconda’da 12 Teraflops gücünde grafik birimi ve 16 GB GDDR6 RAM yer alacak.

Anaconda’ya göre fiyatı uygun olacak olan ve 1080P için tasarlanan Xbox Lockhart; yine 8 çekirdekli AMD’nin Zen 2 mimarisi üzerine inşa edilen işlemciye sahip olacak. Bu modelde ise 4 Teraflops gücünde GPU ve 12 GB GDDR6 RAM yer alacak.

Anaconda ve Lockhart modellerinde de 1 TB SSD yer alacak. Ancak söylenene göre Lockhart modelinde Blu-ray sürücüsü yer almayacak. Sadece dijital üzerinden ilerleyecek olan Lockhart, bu sayede daha uygun fiyata sahip olacak.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS