Yenilenecek olan Cyberpunk 2077 ertelendi

Yenilenecek olan Cyberpunk 2077 ertelendi

Yenilenecek olan Cyberpunk 2077 ertelendi

The Witcher serisi ile çok iyi işler başaran CD Projekt RED 2015 yılında yayınlanan Wild Hunt ile çıtayı zirveye yerleştirmişti. Pek çok ödül alan Wild Hunt’ın ardından Cyberpunk 2077’den beklentiler hat safhadaydı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Özellikle de yayınlanan oynanış videolarının akabinde oyundan beklentiler daha da artmıştı. CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için defalarca erteleme kararı aldı. Bu ertelemelerin ardından oyun nihai çıkışını gerçekleştirdi. Fakat oyunda pek çok hata ve bug bulunması oyun severleri adeta çılgına çevirdi.

Hatta öyle ki PlayStation 4 tarihinde ilk defa bir oyun için geri iade butonu açıldı. Oyunu satın alan pek çok kişi birkaç saat oynayıp geri iade etti.

PC ve eski nesil konsollar için çıkan sürümü adeta bir facia olan Cyberpunk 2077 önümüzdeki günlerde yeni nesil konsollar için de yayınlanacaktı. Fakat CD Projekt Red oyunu 2022’nin ilk çeyreğine ertelediğini açıkladı.

Dürüst olmak gerekirse bu erteleme için CD Projekt RED’e kızamıyoruz. Çünkü oyun gerçekten hazır değilse çıkarmasınlar. Keza bunu tecrübe ettik. Sonuç pek de hoş olmuyor. Bu arada CD Projekt RED’in de Cyberpunk 2077 ile büyük bir hayal kırıklığı yaşattığını da hatırlatalım.