hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YouTube Shorts için reklamlar denemesi başladı

  YouTube Shorts için reklamlar denemesi başladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Google’a göre, ilk başta, uygulama yükleme reklamları ve diğer promosyonları görmeniz olası.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Google’ın baş işletme yetkilisi Philipp Schindler bir yatırımcı çağrısında, “Henüz ilk günler olsa da, ilk reklamveren geri bildirimleri ve sonuçları bizi cesaretlendirdi” dedi. YouTube Shorts ilk olarak TikTok’a rakip olmak için kuruldu.

  TikTok formatına sahip kısa filmler, cep telefonlarında çekilen 15 saniyelik videolar sunan TikTok’a rakip olmak için Eylül 2020’de piyasaya sürüldü ve Mart 2021’de ABD’ye genişledi. Platform, geçen yıla göre dört kattan fazla artışla şu anda günlük ortalama 30 milyardan fazla görüntüleniyor. Alphabet ve Google CEO’su Sundar Pichai, “Ürünlerle her zaman yaptığımız gibi, önce harika bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya odaklanıyoruz ve zaman içinde para kazanmayı oluşturmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

  Variety’ye göre, YouTube bir bütün olarak beklentileri iyi bir farkla kaçırdı. Platform yatırımcıların 7,48 milyar dolarlık beklediğine kıyasla 6,87 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi.

  Şirket, YouTube Shorts kısa filmlerinin yanı sıra, “önemli gelir artışı sağlamaya devam eden” YouTube TV kablo kesme abonelik hizmetinin parlak bir nokta olduğunu ifade ediyor. Pichai, izleyicilerin bağlı TV’lerde günde 700 milyon saatten fazla YouTube içeriği izlediğini de ortaya koydu. YouTube’un bu yıl bağlı TV’ler için kullanıcıların yorum yapmasını ve içerik paylaşmasını kolaylaştıracak yeni akıllı telefon özellikleri sunacağını da sözlerine ekledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow