hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YouTube ve reklam engelleyiciler arasında sorun devam ediyor

  YouTube ve reklam engelleyiciler arasında sorun devam ediyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  YouTube kısa süre önce, reklam engelleyici çalışır durumdayken sitesini ziyaret eden herkese karşı dramatik bir önlem aldı. Öyle ki birkaç içerikten sonra size video sunmayı bıraktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Duvarı aşmak istiyorsanız reklam engelleyicinin (muhtemelen) kapatılması gerekiyor; ve reklamsız bir deneyim istiyorsanız Premium aboneliğe geçmeniz gerekli.

  Her ne kadar bu, reklam engelleme şirketlerinin çabalamasına neden olacak agresif bir hareket olsa da, karar birdenbire ortaya çıkmadı; YouTube benzer bir şeyi aylardır test ediyordu.

  Bu son kısıtlamadan önce bile, Google’ın sahip olduğu video hizmeti, reklam engelleme yazılımıyla devam eden bir çatışmanın içindeydi. Şirket reklam engelleyici kullanımını tamamen engelledi ve kurallarını katılaştırdı.

  YouTube, reklam engelleyicileri atlatmak için videonun içine reklam yerleştirmek gibi çok çeşitli teknikler kullanmaya başladı. Aynı alandan reklamlar sunarak, üçüncü taraf alanlardan sunulan reklamları engellemek için ayarlanmış filtreleri yanıltıcı hale getirerek reklam engelleyicilerin çalışmasını engelledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz haftalarda çoğu kullanıcı reklam engelleyicileri kaldırmak zorunda kaldığını duyurmuştu. Bu sebeple kullanıcılar platformda reklamsız video izlemeye devam etmek için Premium satın almak zorunda kaldılar. Bu da zaten video akış şirketinin istediği şeydi denebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow