YouTube yerini sağlam bir şekilde koruyor

YouTube yerini sağlam bir şekilde koruyor

YouTube yerini sağlam bir şekilde koruyor

Gelen rapora göre, YouTube, Android kullanıcıları tarafından, Google Play Store’dan 10 milyardan daha fazla indirme aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

YouTube’un bu başarısının ardında bir kaç etken bulunuyor. Bunlardan ilki küresel internet hızının artması. İkincisi 4G cihazlarının tanıtılması ve son olarak akıllı telefonlara/tabletlere erişimin artması. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde yılların eskitemediği Youtube daha da popüler bir hale geliyor.

Dünya çapında en büyük ve en iyi bilinen akış platformu olan, YouTube’un Play Store’da böyle bir indirme oranı alması gayet doğal. Şirket platformunu geliştirmeye devam ediyor. Youtube kısa süre önce, kullanıcıların favori içerik oluşturucularına bahşiş vermelerini sağlayacak yeni bir araç olan “Süper Teşekkürler” yayınladı.

Bu yeni özellik, içerik oluşturuculara para kazanmanın başka bir yolunu sunarken aynı zamanda izleyicilerle ilişkilerini güçlendirmelerine de olanak tanıyor. İçerik oluşturuculara para kazanacakları farklı yollar sunmak, sosyal medya fenomenlerinin o platformda kalmasına yol açıyor.