Yüksek kapasite ve performans sunuyor

Yüksek kapasite ve performans sunuyor

Yüksek kapasite ve performans sunuyor

Kingston Digital'in yeni nesil SSD ürünü KC3000, 512GB, 1TB, 2TB ve 4TB olmak üzere 4 farklı kapasite seçeneğiyle iş ve eğlence amaçlı deneyimlerde yüksek kapasite ve yüksek performans sunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kingston KC3000, PCIe 4.0 NVMe M.2 tipi bir ürün. NVME teknolojisi, aracı detaylarla meşgul olmadan sistem CPU'su ile direkt temas kurabiliyor ve bu sayede fark edilir düzeyde veri aktarım hızları sunabiliyor.

M.2 2280 ise bir form faktör. Güncel pek çok anakartta bu teknolojiye destek veriliyor ve böylece SSD'nizi mini yuvasına rahatlıkla yerleştirebiliyor ve öteki tarafını da tek vidayla sabitleyebiliyorsunuz. Bir mucize olmadığı takdirde, yerinden çıkmayacak ve sabit kalarak sorunsuz çalışma imkânı sunabilecektir.

Bu ürünü hem masaüstü hem de dizüstü PC'lerinizde kullanabilirsiniz. Ürünün üzerinde ısı dağıtıcı ince bir metal plakaya da yer veriliyor, ki bu sayede çalışma ısı düzeyinin dengelenmesi amaçlanıyor. Bazı ürünlerde, özellikle dizüstü PC'lerde konumlandırma sorunu olabileceği için metal plakaya yer verilmiyor.

Saniyede 7000MB'a kadar okuma ve 3900MB'a kadar yazma değerleri sunabilen disk, kapasite arttıkça özellikle yazma tarafında daha yüksek değerler sunabiliyor. CrystalDiskMark testinde ise okuma tarafında 3311.14MBs, yazma tarafında da 3161.40MBs değerini elde ettik. Büyük bir dosya örneği verecek olursak, Call of Duty: Vanguard, toplamda yaklaşık 180GB'lık dosya boyutuna sahip ve bunu 3 dakika gibi bir sürede diske transfer edebiliyorsunuz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Minimal yapıda, montajı oldukça kolay

Öncelikle bu ürün, hızlı Windows sistem kurulumu ve sonrasında Windows'un saniyeler içinde açılıp kullanılabilir hale gelebilmesi noktasında önemli bir güç. Tabii burada işlemci ve RAM gibi diğer sistem bileşenlerinin de önemi büyük.

Kingston KC3000, hem iş dünyası hem de eğlenceli içeriklerin tüketimlerinde kullanılabilir. Eğer bir tasarımcıysanız ya da video editörlüğü yapıyorsanız, bu işlemler için güçlü programlara, yüksek çözünürlüklü görsellere ve videolara ihtiyacınız vardır. Tüm bunlar da yüksek dosya boyutları ve yüksek işlem gücü anlamını taşıyor. İşte tüm bu sürecin hızla yönetilebilmesi ve eski nesil teknolojilerin kullanımlarına kıyasla daha hızlı çıkışlar alınabilmesi için KC3000 tercih edilebilir.

İşin eğlence tarafına geldiğimizde, 4K çözünürlüklü dizi ve film dosyaları için güzel bir çözüm. Öte yandan, gerek senaryo modlu oyunlar gerekse de online oyunların hızlı yüklenebilmesi ve hızlı işleyişler gösterebilmesi için bu tip bir SSD tercih edilebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Örneğin, GTA V gibi iyi grafiklere sahip ve açık dünya tasarım sunan oyun, çok daha hızlı ara yükleme ekranları ve haritanın çok daha hızlı yüklenmesiyle daha keyifli deneyimler sunabilir.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber