hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yüksek performans ve mobilite bir arada

  Yüksek performans ve mobilite bir arada
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Taşınabilir bir tasarıma sahip olan bu dizüstü sistemi, dokunmatik ekran ve yüksek performansı ile birçok isteği karşılıksız bırakmıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni nesil MateBook 14s’in sol tarafa baktığımızda, 2 tane Type-C noktasını görüyoruz. Sahip olduğu Thunderbolt 4 desteği sayesinde hızlı şarj mümkün. 3.5mm kulaklık girişi, hâlâ kablolu ve mikrofonlu kulaklıkları tercih edenler için sevindirici bir detay. HDMI bağlantı noktası ise, bir toplantı esnasında büyük ekrana kablo aracılığıyla görüntü aktarımı gerçekleştirmek istiyorsanız size yardımcı oluyor.

  Ürün 14.2 inç değerde LTPS/IGZO ekrana sahip. 178 derece görüntüleme açısı sunabilen ekran, 400 nit parlaklık değerini de sunuyor. P3 renk gamı desteğinin mevcut olduğunu, böylece daha gerçekçi detayların sunulabiliyor.

  Ekran 2520×1680 çözünürlüklü ve aynı zamanda dokunmatik mekânizmaya da sahip. Böylece bulunduğunuz duruma göre isterseniz dokunuşlarınızla da hızlıca yol almanız mümkün. Ekranın bir diğer gelişmiş özelliği ise, 120Hz tazeleme değeri sunabiliyor olması. Bu sayede, özellikle yüksek çözünürlüklü dizi ve filmleri izlerken akıcı, net detaylarla karşılaşabiliyorsunuz.

  13. Nesil Intel Core i9-13900H işlemci

  Huawei MateBook 14s, gücünü Intel’in 13. nesil Core işlemcilerinden alıyor. Bizim deneyimlediğimiz modelde, 13. Nesil Intel Core i9-13900H işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci, 2.6GHz çalışma hızına kadar erişebiliyor. İşlemciye 32GB RAM ve 1TB SSD depolama eşlik ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gündelik iş düzenimizde, bu üründe makale hazırlama, internet gezintileri, Photoshop üzerinden kapak görselleri hazırlama ve Adobe Premier üzerinden video düzenleme gibi işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Ciddi bir performans sorunu ve aşırı ısınma sorunuyla karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz. Aynı anda birden fazla işlemle ilgilenirken de geçişler ve cevap süreleri oldukça hızlı.

  Ekran kartı tarafında Intel Irıs Xe çözümü sunan laptop, tahmin edileceği üzere oyun odaklı bir çözüm değil. Yine de, fırsat bulduğunuz anlarda yüksek grafik işlem gücü gerektirmeyen pek çok oyunu deneyimleme şansınız var.

  Pil performansı

  60 Wh lityum polimer pile sahip olan cihaz, beraberinde gelen 90w hızlı şarj adaptörüyle kısa sürede tamamen şarj edilebiliyor. Ürünün yanındaki Type-C kablosunun uzunluğunun da yeterli düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. PC’ye yüklediğimiz 1080p çözünürlüklü videoları yaklaşık 11 saat boyunca izleyebilirsiniz. Tabii burada internet bağlantısının kapalı ve ekran parlaklık düzeyinin de %60 olduğunu söylemeliyiz.

  İnternet açık, 60Hz tazeleme değeri aktif, mouse takılı ve ekran parlaklık düzeyi %60’dayken, tek şarj ile yaklaşık 8 saatlik deneyimler elde etmek mümkün. Bu deneyimlerimizin büyük kısmını internet gezintileri ve makale hazırlama süreçleri oluşturuyor. Bunlara ek olarak, yaklaşık 1 saat boyunca YouTube üzerinden 720p videolar da izleyebilirsiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow