1 Mayıs’ta bankalar açık mı, çarşamba günü bankalarda işlem olacak mı?

1 Mayıs’ta bankalar açık mı, çarşamba günü bankalarda işlem olacak mı?

1 Mayıs 2019 Çarşamba günü, bankalarda işlem yapacak olan kişiler resmi kurumların kapalı olup olmadığını araştırmayı sürdürüyor. 1 Mayıs’ın resmi tatil olması nedeniyle bankaların çalışma saatleri otomatik olarak diğer kurumları da yakından ilgilendiriyor. Peki, 1 Mayıs’ta bankalar açık mı?

“Çarşamba günü bankalar açık mı?” sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Resmi tatiller içerisinde yer alan 1 Mayıs bu yıl hafta ortasına yani Çarşamba gününe denk gelecek. Peki, resmi kurumlarda işi olan kişiler bu gün işlem yapabilecek mi?

ÇARŞAMBA GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

1 Mayıs 2019 Çarşamba günü resmi tatil olması nedeniyle bankalar başta olmak üzere birçok kurumda işlem yapılamayacak. Bankaların kapalı olmasına bağlı olarak diğer kurumlar da açık olmayacak. Buna göre noterler, PTT’ler, kargolar ve para alışverişinin olduğu birçok kurumda 2 Mayıs 2019 Perşembe günü işlem yapılabilecek.

2019 YILINDAKİ DİĞER RESMİ TATİL GÜNLERİ

Yılın geri kalanında da resmi tatiller devam edecek. Bayram tatilleri başta olmak üzere bazı resmi günler hafta içerisine denk gelecek ve yine o günlerde de resmi kurumlarda işlem yapılamayacak.

19 MAYIS

Hafta sonuna gelen ilk resmi tatil 19 Mayıs'ta. Pazar gününe denk geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil fırsatı oluşturmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI DA HAFTA İÇİ

Ramazan 2019 yılında 6 Mayıs'ta başlayacak 3 Haziran'da son bulacak. 4 Haziran'da ise Ramazan Bayramı'nın birinci günü idrak edilecek. 5 ve 6 Haziran günleri de resmi tatil olacak.

15 TEMMUZ

15 Temmuz 2019 yılında pazartesi gününe denk geliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü resmi tatiller içerisinde yer alması nedeniyle pazartesi günü ülke genelinde resmi kurumlar hizmet vermeyecek.

2019 KURBAN BAYRAMI

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2019 dini günler takviminde yer alan bilgilere göre, Kurban Bayramı 2019 yılında ağustos ayına denk geliyor. Kurban Bayramı'nın birinci günü 11 Ağustos'ta idrak edilecek. 11 Ağustos Pazar, 12 Ağustos Pazartesi, 13 Ağustos Salı ve 14 Ağustos Çarşamba günleri resmi tatil olacak.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı 2019 yılında Cuma gününe denk geliyor.  Cuma gününün hafta sonu ile birleşmesiyle yine 3 günlük bir tatil yapılmış olacak.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

2019 yılında salı gününe denk gelen 29 Ekim kapsamında resmi kurumlar yine kapalı olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS