1 Ocak 2021 Cuma namazı kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir Cuma saatleri| Bugün Cuma namazı var mı?

1 Ocak 2021 Cuma namazı kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir Cuma saatleri| Bugün Cuma namazı var mı?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağının uygulandığı 1 Ocak Cuma günü camilerde namaz kılınıp kılınmadığı merak ediliyordu. Konuyla ilgili açıklama Diyanet’ten geldi.  Konuyla ilgili olarak Diyanet'ten 'eve en yakın cami' açıklaması yapıldı. Peki, 1 Ocak 2021 Cuma namazı kaçta? Cuma vakti: İstanbul, Ankara, İzmir..

Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 1 Ocak'ta en çok aratılan konulardan biri de camilerin durumu oldu. Bugün saat 21.00'de başlayıp 4 Ocak Pazartesi günü saat 05.00'te tamamlanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 1 Ocak'taki Cuma namazının camilerde kılınıp kılınmayacağı merak edildi.

1 OCAK CUMA NAMAZI KILINACAK MI?

Cuma namazına gitmek isteyen vatandaşlar, yarın araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın camiye gidip gelebilecek.

1 OCAK CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

ANKARA CUMA NAMAZI SAATİ

Ankara'da cuma namazı 12:57'de kılınacak.

İSTANBUL CUMA NAMAZI SAATİ

İstanbul'da cuma namazı 13:13'de kılınacak.

İZMİR CUMA NAMAZI SAATİ

İzmir'de cuma namazı 13:20'de kılınacak.

BURSA CUMA NAMAZI SAATİ

Bursa'da cuma namazı 13:12'de kılıcacak.

TÜM İLLERE AİT CUMA NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Resimli Cuma mesajları 2021| 1 Ocak Hayırlı Cumalar mesajları, sözleri, kısa, anlamlı, dualı..

1 OCAK 2021 CUMA HUTBESİ

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan, 1 Ocak 2021 tarihli ve "Geçmişin Muhasebesi Geleceğin İmarı" konulu cuma hutbesi.

Geçmişin Muhasebesi Geleceğin İmarı

Muhterem Müslümanlar!
Ömür takviminden her gün bir yaprak daha eksilirken, her geçen yıl, bizi Rabbimizin huzurundaki hesap gününe biraz daha yaklaştırıyor. Hayat sermayemiz azalırken, ahirette hayretler içinde okuyacağımız ve karşılığını göreceğimiz amel defterlerimiz kabarıyor.

Aziz Müminler!
Geçen yıllarımızın muhasebesini yapalım. Nefsimizi hesaba çekip kendimizle yüzleşelim. Hata ve günahlardan vazgeçip tövbe edelim. Rabbimize, kendimize, ailemize ve tüm mahlûkata karşı sorumluluklarımızı hatırlayalım. Zira Cenâb-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de bizi şöyle uyarıyor: “Ey iman edenler! Allah’a itaatsizlikten sakının. Herkes yarın için ne hazırladığına baksın!”1

Kıymetli Müslümanlar!
Gelecek günlerimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlayalım. Dünyevî heves ve arzuların peşinden hırsla koşarken ahiretimizi heba etmeyelim. Aldığımız her kararın, söylediğimiz her sözün, işlediğimiz her davranışın Yüce Allah tarafından görüldüğünü, duyulduğunu, bilindiğini ve bütün bunlardan hesaba çekileceğimizi unutmayalım.

Değerli Müminler!
Resûl-i Ekrem (s.a.s) bir hadisinde şöyle buyurur: “Allah, sadece samimi bir şekilde ve kendi rızası gözetilerek yapılan amelleri kabul eder.”2 O halde, samimiyetle Rabbimize yönelelim. Amel defterlerimizin ibadet ve iyilikle dolacağı bir ömür geçirme kararlılığında olalım. Salgınla imtihanda olduğumuz bu zor günlerde umudumuzu, inancımızı, gayretimizi, birbirimize olan güvenimizi ve desteğimizi daima canlı tutalım.

1 Haşr, 59/18.

2 Nesâî, Cihâd, 24.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS