132 aydından Cizre bildirisi: "Siz onları kurtarmazsanız biz kurtarmaya hazırız"

132 aydından Cizre bildirisi: "Siz onları kurtarmazsanız biz kurtarmaya hazırız"

132 aydından Cizre bildirisi: Siz onları kurtarmazsanız biz kurtarmaya hazırız

Aralarında Kadir İnanır, Lale Mansur, Vedat Türkali, Rakel Dink, Murathan Mungan ve Baskın Oran gibi sanatçı, akademisyen ve gazetecilerin olduğu 132 kişi Cizre'de bir evde bulundukları iddia edilen ve kendilerinden haber alınamayan yaralılar için devlete çağrı yaptı, "Siz onları kurtarmazsanız biz kurtarmaya hazırız" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cizre'de bir binanın bodrum katında 9 gündür mahsur kaldıkları ve birkaç güdür kendilerinden haber alınamadıkları iddia edilen yaralılar için aralarında Kadir İnanır, Vedat Türkali, Rakel Dink, Murathan Mungan, Lale Mansur, Ayşegül Doğan, Ümit Kıvanç, Baskın Oran, Osman Kavala, Oya Baydar ve Levent Gültekin gibi gazeteci ve yazarın da bulunduğu 132 kişi, "Cizre'de insanlık ölüyor" diyerek, devletin sorumluluğunu yerine getirmediği takdirde yaralıları kurtarmak için hazır olduklarını açıkladı.

HDP'li vekiller yaralılara ait olduğu ileri sürülen ses kayıtlarını paylaştı

Cizre'deki o binada dağ kadrosu liderleri var iddiası

Bildiride yaşananların bir "insanlık trajedisi" olduğunu belirten aydınlar, "toplumsal barışımızın yok olmaması ve insani değerlerimizi yitirmememiz için acilen Cizre'deki 15'i yaralı 24 kişinin ambulansla hastaneye sevki için devlet yetkililerine sesleniyoruz. Siz onları kurtarmazsanız biz kurtarmaya hazırız" diye seslendi.

Demirtaş'tan Davutoğlu'na Toledo tepkisi

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber