15 tatil ne zaman başlıyor? MEB eğitim-öğretim takvimi

15 tatil ne zaman başlıyor? MEB eğitim-öğretim takvimi

15 tatil ne zaman başlıyor? MEB eğitim-öğretim takvimi

Kış tatilini heyecanla bekleyenler veliler ve öğrenciler 2019 yılında 15 tatil ne zaman başlayacak, MEB sömestr 'yarıyıl' tatili kaç gün olacak, sorularını soruyor. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim-öğretim takvimi içerisinde bu sorulara yanıt veriyor. İkinci sınavların başlamasına az bir süre kala öğrencilerin beklediği tarih bilgisi haber içeriğinde..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan MEB eğitim-öğretim takvimi 2018-2019 kapsamında öğrencilerin okula ne zaman başlayacağını, okullar ne zaman kapanacak, sorusuna cevap veriyor. Özellikler kış tatili üzerinden hazırlık yapan velilerin merak ettiği tatil takvimi aşağıda yer alıyor:

Ara tatil ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2019 iş takvimine göre 15 Tatil, 18 Ocak 2019 tarihinde verilecek olan karnelerin ardından başlamış olacak. Sömestr tatili, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler, 4 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. İkinci kanaat dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

Ara tatilde veliler ne yapmalı?

Okan Koleji PDR Bölüm Başkanı Nuray Özben Avşar, velilere önemli açıklamalarda bulundu. Avşar'ın açıklamaları...

Karnede alınan notlar ailece birlikte değerlendirilmeli ve düşük notların nedenleri üzerinde konuşulmalı. Eğer notlar yüzünden çok kızgınsanız konuşmayı birkaç saat sonrasına bırakmanız iletişimde yaşayacağınız olumsuz sonuçları engelleyecektir.

Karnede yer alan rakamlar kadar önemli olan sosyal ve psikolojik gelişimidir. Gelişim süreci ayrıntıları için okul dönemi boyunca rehberlik birimi ile işbirliği içerisinde olmayı unutmayın.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Karne notları aslında velilerimiz için sürpriz olmayacaktır. Dönem boyunca akademik gelişimi ile ilgili düzenli olarak öğretmenlerimiz tarafından geribildirimler verilmektedir. Karne notları ile karşılaşmadan önce süreç içerisinde mutlaka öğretmenlerimizle iletişim içerisinde olunması gerekmektedir.

Sadece düşük notlar üzerinde durmamak ve iyi olan notlarla da ilgili motive edici yorumlar yapmayı unutmamak gerekir. Bu dönem başarı göstermiş ve iyi bir karne getirmiş olan öğrencilerimizin de ebeveynlerinin olumlu geribildirimlerini duymaya ihtiyaçları oldukları unutulmamalıdır. Ancak bu değerlendirme pahalı hediyelerle yapılmamalıdır. Akademik olarak başarılı olmak için çalışmanın zaten sorumluluğu olduğu hissettirilmelidir.

Yaptığınız tatil planı karnedeki düşük notla değiştirilmemeli ya da tatil boyunca her fırsatta dile getirilmemelidir. Ona güvendiğinizi hissetmediği sürece başarıyı yakalayamayacaktır.

İkinci dönem için çalışma planlamasını birlikte yapabilirsiniz. Karne notları kadar önem vermeniz gereken deneme sınav sonuçları olmalıdır. Üniversite sınavına hazırlanırken yapılan deneme sınavları öğrencinin gerçek sınavda göstereceği başarıyı bizlere en doğru şekilde göstermektedir. Bu konuya önem verdiğinizi göstermeniz öğrencimizin de deneme sınavlarını daha çok dikkate almasını sağlayacaktır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber