17 günlük sokağa çıkma yasağı bitiş tarihi 2021! Tam kapanma ne zaman bitiyor?

17 günlük sokağa çıkma yasağı bitiş tarihi 2021! Tam kapanma ne zaman bitiyor?

17 günlük sokağa çıkma yasağı bitiş tarihi 2021! Tam kapanma ne zaman bitiyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından duyurduğu tam kapanma sürecine ilişkin detayları içeren İçişleri Bakanlığı tam kapanma genelgesi yayımlandı. 17 günlük tam kapanmada 1 hafta geride kaldı. Peki, Tam kapanma ne zaman bitiyor? İşte sokağa çıkma yasağı bitiş tarihi..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanmaya başlanan tam kapanma ile ilgili sorgulamalar devam ediyor. Vatandaşlar, vaka sayılarındaki artış nedeniyle uygulanan tam kapanmanın ne zaman ve hangi tarihte biteceğini merak ediyor. İşte konuyla ilgili detaylar..

TAM KAPANMA NE ZAMAN BİTECEK?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan 26 Nisan 2021 tarihli genelgeye göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda; halihazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek 29 Nisan’da tam kapanma dönemine geçildi. Tam kapanma kararları kapsamında hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

YASAĞIN KAÇINCI GÜNÜ?

17 günlük sokağa çıkma yasağının 11.günü, yasağın bitmesine normal şartlarda 6 gün kaldı. Tam kapanma sürecinde belirlenen vaka sayısına düşüş sağlanması halinde normalleşme için adımların atılması bekleniyor. Ancak vaka sayısında düşüş görülmezse hafta içi akşam sokağa çıkma yasağı gibi bazı kısıtlamaların devam etmesi de tahminler arasında. Detaylı bilgiye aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz. Tam kapanma süresi uzatılacak mı?