14:00'te başladı! 18 yaş altı sokağa çıkma izni saat kaçta bitecek? (0-18 yaş izin saatleri)

14:00'te başladı! 18 yaş altı sokağa çıkma izni saat kaçta bitecek? (0-18 yaş izin saatleri)

0-18 yaş grubu sokağa çıkma izni saatleri geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. 19-20 yaş grubunun kısıtlamadan ayrılmasının ardından 18 yaş altı tek grup halinde belirlenmiş ve sokağa çıkma günleri ikiye çıkarılmıştı. Peki, 0-18 yaş ne zaman, saat kaçta dışarı çıkabilecek?

Sokağa çıkma izni ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan değişiklikle birlikte dışarı çıkma durumu haftada ikiye çıkmıştı. 19-20 yaş grubunun kapsamın dışında kalmasıyla yani sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasıyla birlikte 18 yaş altı tek yaş grubu olarak belirlenmişti. Peki, bu yaş grubu ne zaman, saat kaçta dışarı çıkabilecek?

0-18 YAŞ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN?

18 yaşın altındakilerin sokağa çıkma izinlerin tek yaş grubuna geçirilmesiyle birlikte haftada iki kez olacak şekilde yeniden düzenlendi. Yani 18 yaş altı gençler ve çocuklar Çarşamba ve Cuma günleri dışarı çıkabilecekler.

18 YAŞ ALTI SAAT KAÇTA DIŞARI ÇIKACAK?

Çarşamba ve Cuma günleri sokağa çıkma izni bulunan bu yaş grubu 14:00 ile 20:00 saatleri arasında dışarı çıkabilecekler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şu üç kavram çok önemli: Maske, mesafe ve temizlik. 20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz ve 0-18 yaş grubunun tamamı, çarşamba ve cuma günleri, 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma sınırlamasına tabi olmayacak. Yani ikili sistem yok. Artık bunu teke indiriyoruz.” ifadelerini kullanarak tek yaş grubuna geçildiğini duyurmuştu.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS