Son Dakika

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı? 18 yaş altı sokağa çıkma saatleri

A A

26.04.2021 - 20:01 Son Güncelleme:

18 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması ve saatleri son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Bugün Kabine Toplantısı gerçekleşti. Ramazan ayı başında uygulanan kısmi kapanma döneminde 18 yaş altı sokağa çıkma saatleri belli olmuştu. Ramazanın ikinci yarısında 18 yaş altı ile ilgili yeni kararların alınıp alınmadığı araştırılıyor. Peki 18 yaş altı sokağa çıkma saatleri kaç oldu?

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı? 18 yaş altı sokağa çıkma saatleri

Bugün gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 18 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması hakkında yapacağı açıklamalar merak ediliyor.

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı?

14.00 ve 18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıkları haricinde sokağa çıkamıyordu. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız haricinde) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebiliyordu.

Hafta içi veya hafta sonu ayrımı olmaksızın 18 yaş altı gençler ve çocuklar şehir içi toplu ulaşım araçlarını (minibüs, dolmuş, metro, metrobüs, otobüs vb.) kullanmalarına izin veriliyordu.

Mevcut durumda; 18 yaş altı gençler ve çocuklar 14-18 saatleri arasında sokağa çıkabiliyordu. Bu saat aralıkları haricinde sokağa çıkmaları yasaktı. 

Son yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanma dönemine geçileceğini belirtti. Erdoğan, '' Yeni tedbirlerimiz şu şekilde olacaktır: 29 Nisan 2021 Perşembe akşam 19:00'dan başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00'e kadar tam kapanmaya geçiyoruz. Kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacak.'' dedi.