Son Dakika

2020 KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte başlayacak?

A A

24.10.2020 - 11:17 Son Güncelleme:

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) yurt ve burs başvurusu ile ilgili açıklama üniversite öğrencileri tarafından beklenmeye devam ediyor. Üniversitelerde ikinci dönem için yüz yüze eğitimin gündeme gelmesiyle birlikte başvurularla ilgili de gelişmelerin yaşanacağı tahmin ediliyor. Peki, KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

2020 KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte başlayacak?

KYK yurt ve burs başvurusu ile ilgili son dakika gelişmeleri üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde üniversitelerde de yüz yüze eğitimin önümüzdeki aylarda başlayabileceğinin sinyalinin verilmesiyle birlikte KYK başvuruları bir kez daha gündeme geldi. Peki, süreçte son durum ne?

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurt başvurularının yapılacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir tarih açıklaması gelmedi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl yaşanan olağanüstü süreç nedeniyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağına değinilmişti.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

YÖK üniversitelere gönderdiği yazıda, akademik takvimin 1 Ekim'den sonra planlanması gerektiğini bildirmişti.

Üniversitelerde ikinci dönemin yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleşeceği göz önüne alınırsa hem burs hem de yurt başvurularıyla ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapılması bekleniyor

SON DAKİKA GELİŞMELERİ NEREDEN TAKİP EDİLECEK?

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecek. Gelişmeler Bakanlığın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.