hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  24 Ocak 2021 hafta sonu yasağında marketler kaça kadar açık? BİM, A101, ŞOK kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

  24 Ocak 2021 hafta sonu yasağında marketler kaça kadar açık BİM, A101, ŞOK kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor
  expand

  Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı kararı sonrasında marketlerin kaçta açılıp kaçta kapandığı sorgulanıyor. Hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösteren market çalışma saatleri takip ediliyor. Peki, Hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık? BİM, A101, ŞOK kaçta açılıyor, kapanıyor? 23-24 Ocak 2021 sokağa çıkma yasağında market ve bakkalların çalışma saatleri..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, bu hafta sonu 56 saat sürecek olan sokağa çıkma yasağında vatandaşlar ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırına gidip gelebilecek. 23-24 Ocak 2021 tarihlerinde uygulanan hafta sonu yasağında marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Özellikle insanların sık tercih ettiği BİM, A101, ŞOK marketlerin çalışma saatleri nedir?

  Hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık?

  Hafta sonu marketlerin kaçta açılıp kaçta kapandığı, sokağa çıkma yasağında takip ediliyor. İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği sokağa çıkma yasağı ile ilgili ek genelgede market ve bakkalların 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet göstereceği bildirildi. Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı cuma günleri saat 21.00’de başlayacak ve pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde uygulanacak. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çevrim içi sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

  Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise saat 20.00'ye kadar paket servis+gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow