Son Dakika

23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cuma(yarın) yasak var mı? 23 Nisan sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi 2021!

A A

21.04.2021 - 22:36 Son Güncelleme:

Artan vaka sayılarıyla birlikte kısmi kapanma kararı sonrasında 23 Nisan Cuma günü için sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak ediliyordu. Konuyla ilgili son dakika açıklama İçişleri Bakanlığı'ndan geldi. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu genelge gönderdi. Peki, 23 Nisan sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi 2021 detayları neler?

23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cuma(yarın) yasak var mı? 23 Nisan sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi 2021!

Kısmi kapanma kararlarıyla birlikte hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili saatler ve detaylar yeniden şekillendi. Hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması saatleri değişti ve hafta sonu da Ramazan ayı ile birlikte yasaklar uygulanıyor. Durum böyle olunca da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde o gün yasak olup olmayacağı sorgulanmaya başlamıştı. Konuyla ilgili beklenen açıklama geldi. Peki, 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte İçişleri'nden 23 Nisan genelgesi detayları..

23 NİSAN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Ramazan ayının hemen öncesinde Kabine toplantısı ardından İçişleri Bakanlığı kısmi kapanma genelgesini yayımlamış ve 2 hafta boyunca yeni kısıtlamalar gündeme gelmişti. Hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 19.00-­05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 19.00’da başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

Geçen yıl hafta sonu ile birleştirilerek 23 Nisan'da 4 günlük kısıtlama uygulanmıştı. Bu yıl için ise İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre 23 Nisan'ın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayacak. Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek. Daha önce genelge ile belirtilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” aynen geçerli olacak.