hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  28 MAYIS 2023 nerede oy kullanacağım? YKS e-devlet sandık, seçmen bilgisi sorgulama 2023

  28 MAYIS 2023 nerede oy kullanacağım YKS e-devlet sandık, seçmen bilgisi sorgulama 2023
  expand

  YSK seçmen kaydı sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirilmeye devam ediyor. Hangi sandıkta oy kullanacağını merak eden seçmen "nerede oy kullanacağım" sorusunun yanıtını yaptıkları sorgulamanın ardından öğrenebiliyorlar. İşte e-devlet YSK seçmen kaydı sorgulama işlemleri ve "hangi sandıkta oy kullanacağım" sorunun yanıtını merak edenler için sorgulama linki...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  28 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için oldukça kısa bir süre kaldı. Peki, seçmenler nerede oy kullanacaklarını nasıl öğrenecekler?

  E-DEVLET SEÇMEN KAYDI SORGULAMA (NEREDE OY KULLANACAĞIM?)

  Her seçim döneminde olduğu gibi seçmenler e-devlet içerisinde yer alan YSK yurt içi seçmen kaydı sorgulama işlemlerini kullanabilecekler. YSK tarafından aktif hale getirilen uygulamada kişiler hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebilecekler. Seçim dönemlerinde aktif olan hizmet sayesinde seçmenler oy kullanacakları bölgeleri kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

  E-DEVLET YSK YURT İÇİ SEÇMEN KAYDI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

  Aynı şekilde yurt dışında yaşayan seçmenler de Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın e-devlet’te yer alan bir diğer hizmeti olan “yurt dışı seçmen kaydı sorgulama” hizmetini kullanabilecekler.

  28 MAYIS 2023 nerede oy kullanacağım YKS e-devlet sandık, seçmen bilgisi sorgulama 2023

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow