3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak? Bakan Soylu’dan önemli açıklama!

3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak? Bakan Soylu’dan önemli açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3600 ek gösterge ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Milyonlarca memurun maaşında iyileşmenin olacağı 3600 ek gösterge için geri sayım başladı. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak?

3600 ek göstergenin hangi tarihte yasalaşacağı kapsama giren kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ek gösterge ile ilgili son açıklama ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. İşte Bakan Soylu’nun açıklaması ve ek göstergede son durum…


"3600 ek göstergeyle ilgili hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüdür ve biz bunu gerçekleştireceğiz. İhtiyaç da var. Bunu da söyleyeyim. Çünkü çalışma maaşlarıyla emekli maaşları arasında fark var. Bu fark yönetilebilir bir fark değildir. Bunu biliyoruz ve sağlayacağız. Bunun oluşturduğu sıkıntılar da söz konusu. Farkındayız ve biliyoruz. Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız. Yapabileceğimiz en kısa zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Bu bizim sözümüz."


AK PARTİ'DEN "EK GÖSTERGE" AÇIKLAMASI


AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, 3600 ek gösterge hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


AK Parti olarak vatandaşların ihtiyaçlarını ve beklentilerini bildiklerini aktaran Jülide Sarıeroğlu, 3600 ek gösterge çalışmalarının da en kısa sürede yasal olarak hayata geçeceğini dile getirdi.


EK GÖSTERGE NE ZAMAN YASALAŞACAK?


Teklifin ne zaman tamamlanacağı ve Meclis’te ne zaman görüşüleceği ile ilgili henüz net bir tarih verilmese de yeni askerlik sistemi ve ceza infaz düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından sıranın ek göstergeye gelmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS